Pesti Srácok

Az ENSZ menekültügyi főbiztosa szerint a migráció-ellenesség mérgező

Az ENSZ menekültügyi főbiztosa szerint a migráció-ellenesség mérgező

"Példátlanul mérgező" vita zajlik a világban a menekültekről, migránsokról és általában a külföldiekről a politikában, a médiában, az internetes közösségi oldalakon és a mindennapi életben - adott hangot aggodalmának Filippo Grandi, az ENSZ menekültügyi főbiztosa kedden.

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa előtt New Yorkban felszólalva Grandi azt mondta, hogy korábban sohasem látott méreteket öltött a menekültek és migránsok megbélyegzése, és a problémákra adott válaszok "egyre kevésbé megfelelőek". Grandi úgy véli, hogy a mérgező politikai nyelvezet eredménye lehetett a március 15-i christchurch-i merénylet is, amelyben egy ausztrál férfi 50 muszlimmal végzett a pénteki ima idején. A menekültügyi főbiztos felszólította a nemzetközi közösséget, hogy tagjai vegyenek példát az új-zélandi nemzet és vezetőik vérengzésre adott válaszáról. A csendes-óceáni szigetország a támadást követően egyebek között a globális összetartást megerősítő értékek és a befogadás fontosságát hangsúlyozta. A főbiztos szerint sok politikus támogatottsága növelésére használja fel a mérgező nyelvezetet és a vitát, és ez a számításuk a jelek szerint be is válik. Azonban ez tisztességtelen azokkal szemben, akik a háború és az üldöztetés elől menekülnek - tette hozzá. Az ENSZ-tisztségviselő arra kérte a kormányokat, hogy tegyenek erőfeszítéseket a jelenlegi helyzet javításáért, amely - ahogy arra a christchurch-i merénylet is rámutatott - kihat az országok biztonságára és stabilitására. "Ha nem teszünk semmit az ügyben, az nagyon komoly következményekkel járhat az egész világra nézve" - figyelmeztetett Grandi.

Forrás: PestiSrácok.hu/MTI; Fotó: MTI/EPA

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!