Pesti Srácok

Bozóki András szerint Orbán Viktor kegyetlen, és ártatlan áldozatai is vannak, mint például a CEU

Bozóki András szerint Orbán Viktor kegyetlen, és ártatlan áldozatai is vannak, mint például a CEU

Terjedelmes interjút készített Bozóki András politológussal a 24.hu, melynek célkeresztjében Orbán Viktor áll. A Magyar Narancs egykori alapító-szerkesztője ebben egyebek mellett arról beszél, hogy miért tartja kegyetlennek a miniszterelnököt, valamint miért gondolja úgy, hogy Lázár János jobb kormányfő lenne Orbán Viktornál. És ez még nem minden.

A miniszterelnökről cseverésző CEU-s professzort ősfideszesként bemutató 24.hu írásából több titokra is fény derül, így például arra is, hogy Orbán Viktor mélyen lenézi a demokratikus, „puhány” nyugat-európai politikusokat, itthon pedig azokkal számol le, akik botlanak a lojalitásban. Bozóki arról is beszél, hogy szerinte Lázárnak azért kellett buknia, mert kancelláriaminiszterként túlzottan megerősödött.

Bozóki ezután kérdésre válaszolva kifejti, hogy az EP-választást követően alighanem véglegesítik a Fidesz felfüggesztését, vagyis kizárják a pártot. Ő maga úgy látja, hogy migránsokra szükség van, mivel "tény, hogy a magyar lakosság fogy, fiataljaink jelentős része Nyugaton él vagy Nyugatra tart, emiatt nincs elég orvos, nővér, kőműves, villanyszerelő, bármilyen mesterember. Számos szakmában elfogyott a munkaerő, amire válaszul a nyomorult rabszolgatörvényt izzadta ki magából a kormány, mondván, dolgoztassuk tovább azokat, akik valamiért nem tudnak, nem kívánnak nekiindulni a világnak. Szóval kell a munkáskéz, ami lehet határon túli magyar, vagy lehet ukrán, ahogy a lengyelek csinálják. Vagy lehet akár szíriai, bevándorló vízummal, hatósági mérlegelés alapján, előre megszabott kvóták és a magyar gazdaság szükségletei szerint."

PestiSracok facebook image

A politológus természetesen nem felejtette el lemigránsozni azokat a venezuelai magyarokat sem, akiknek a kormány segítő kezet nyújtott. A Fideszről pedig határozottan azt állítja, hogy már nem demokratikus, hanem állampárt. A kereszténységgel kapcsolatban pedig arról beszél, hogy Orbán Viktor csak akkor gondolja komolyan, ha szüksége van rá.

Véleménye szerint Orbán kilépett a demokratikus keretek közül és létrehozta "az orwelli hangzású Nemzeti Együttműködés Rendszerét". Persze nem felejti el megemlíteni Mészáros Lőrinc nevét sem.

Kifejti azt is, mire költi az állami bevételt a kormány: valamennyi magánzsebbe vándorol, a nagyobb részéből viszont politikát csinálnak, amibe beleértendő a politikai hátország biztosítása. Nemcsak a választásra kell a pénz, hanem egyéb kampányokra, lobbistákra, hétköznapokra. Ráadásul Orbán nyilván spájzol a nehezebb időkre, hiszen ínségben is fizetnie kell majd azokat, akikre támaszkodik.

A CEU elüldözését hosszasan ecsetelő politológus szerint kegyetlenség, amit a kormány az intézménnyel tesz. Hangsúlyozza:

Bozóki a Fidesz-KDNP harmadik választási győzelmével kapcsolatban aláhúzza: tisztességes körülmények között nem nagyon fordulhat elő, hogy évtizedeken keresztül minden választást mindig ugyanaz nyer, annak ellenére sem, hogy erre akad nyugati, főleg német ellenpélda. Szerinte "ők megkérdőjelezhetetlenül demokratikus választásokon maradtak hatalomban".

Véleménye szerint a határon túl élők szavazati jogával is visszaéltek, hozzátéve: Orbánék minden valószínűség szerint befolyásolnak egyes ellenzéki politikusokat.

Bozóki András szerint az által elmondottak összefüggő rendszert képeznek, ezért tévedés ma Magyarországon szabad választásról és demokráciáról beszélni.

A teljes interjút a 24.hu oldalán olvashatja, ide kattintva.

Forrás: PS/24.hu; Fotó: Youtube

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.