Pesti Srácok

Egyre mélyebb társadalmi válságot okoz Franciaországban a migráció

Egyre mélyebb társadalmi válságot okoz Franciaországban a migráció

A sárgamellényesek akciói arra utalnak, hogy a francia társadalom válsága egyre szélesebb tömegeket érint; az "emelkedés" lehetősége már nem csupán a bevándorlók előtt zárult be - mondta Soós Eszter Petronella Franciaország-szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában.

Véleménye szerint a válság egyik oka a franciákat végletekig megterhelő bevándorlás, ami az országot a lehetőségei határára vitte. A menekültellátó-rendszer túltelített, nincs elég férőhely, az ügyintézési határidőt az egymás után életbe lépő rendelkezések hiába próbálják csökkenteni - tette hozzá. A franciák viszonyát a bevándorláshoz ennek ellenére felemásnak nevezte a szakértő, hiszen - mint mondta - bár egyre többen fölvetik az integráció és a kiutasítások kérdését, de közben az emberi jogok hazájaként tekintenek magukra. Ebben a tudathasadásos állapotban pedig teljesen megreked az egész francia társadalom. Soós Eszter Petronella hangsúlyozta, hogy Franciaország számára a bevándorlás nem csupán elméleti kérdés, hiszen a népességcserének köszönhetően már a lakosság jelentős része is külföldről származik, és rendelkezik választójoggal is. A szakértő az EP-választásra utalva megjegyezte, hogy a kampány Macron személye körül forog mindkét oldalon, és ezt a szerepet a francia elnök is elfogadta. Fő ellenfelével, Marine Le Pennel ugyanakkor bizonyos mértékig azonosak kampánytémáik, hiszen a programjukat mindketten a globalizáció kérdései köré építették - fűzte hozzá.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Ian Langsdon

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.