Pesti Srácok

Fidesz: Ne hagyjuk, hogy a bevándorláspárti ellenzék és Brüsszel veszélybe sodorja a magyar gazdaság eredményeit!

Fidesz: Ne hagyjuk, hogy a bevándorláspárti ellenzék és Brüsszel veszélybe sodorja a magyar gazdaság eredményeit!

Közleményben reagált a Fidesz a KSH GDP-adataira, melyek szerint a magyar gazdaság növekedési lendülete az első negyedévben is kitartott, Magyarország pedig gazdasági teljesítményét tekintve az Európai Unió tagországainak sorában az elsők között foglal helyet. Erről korábban Varga Mihály pénzügyminiszter beszélt szerdán, Budapesten.

– olvasható a Fidesz által kiadott közleményben.

Varga Mihály egy sajtótájékoztatón ezzel kapcsolatban kiemelte: az első három hónapban mért 5,3 százalékos GDP-bővülés hátterében elsősorban a beruházások, az export és a munkahelyek számának bővülése, a bérek emelkedése áll. Külön kiemelte, hogy az export a világgazdaság lassulása ellenére is növekedni tudott az európai és az Európán kívüli piacok tekintetében egyaránt. Kérdésre válaszolva elmondta, hogy idén és jövőre is 4,1 százalékos GDP-bővülésre számít a kormányzat, amit alátámaszt az ipar teljesítménye, a beruházások bővülése, az, hogy a keresetek növekedésével élénkül a fogyasztás, a belső kereslet.

Forrás: MTI, Fidesz - Magyar Polgári Szövetség; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Magyar Péterék lebontották "Orbán kordonjait" a Várban, meg is történt az első súlyos baleset

Magyar ugar június 3.
Magyar Péterék lebontották "Orbán kordonjait", s ennek ma meg is lett az első áldozata. Egy német turistára ugyanis rázuhant egy szerszám, miután a kordonok már nem jelzik, hogy amúgy egy ÉPÍTÉSI TERÜLET van ott, ahol ezek az idióták (bocsánat, a miniszterelnök úr, a közlekedési miniszter meg a belügyminiszter), lebonttatták a balesetveszélyt jelző kerítéseket.