Pesti Srácok

Ismét autóba rejtett pokolgép robbant Kabulban

Ismét autóba rejtett pokolgép robbant Kabulban

Autóba rejtett pokolgép robbant fel egy nemzetközi segélyszervezet irodája előtt az afgán fővárosban, kilenc embert kórházba szállítottak – közölték helyi rendőrségi és minisztériumi források. Húsz napon belül ez volt a második, kormányzati épület ellen irányuló merénylet Kabulban; a támadás után egyelőre senki nem jelentkezett elkövetőként.

A belügyminisztérium szerint a robbanás a Counterpart International nevű nemzetközi segélyszervezet irodája előtt történt, Kabul forgalmas északnyugati körzetében. A minisztérium szóvivője, Naszrat Rahími elmondta, hogy a robbanás után tűzharc alakult ki a biztonsági erők és fegyveres támadók között. Vahídullah Majjár, az egészségügyi minisztérium szóvivője beszélt arról, hogy kilenc embert kórházba szállítottak. A Hszinhua hírügynökség szemtanúk közlésére hivatkozva arról számol be, hogy a környéket a hatóságok lezárták. A robbantás körzetében több bevásárlóközpont, bank és külföldi vállalat is található.

Húsz napon belül ez volt a második, kormányzati épület ellen irányuló merénylet Kabulban. Egyelőre senki nem jelentkezett elkövetőként. Az országban elsősorban a szélsőséges tálib lázadók és az Iszlám Állam terrorszervezet tagjai követnek el támadásokat az Egyesült Államok által is támogatott kabuli kormány érdekeltségei és biztonsági erők ellen. A hét elején köszöntött be az iszlám böjti hónap, a ramadán. A vallás előírásai szerint erre a hónapra a hívőknek elvileg fel kell függeszteniük mindenféle harcot, ezt azonban sok szélsőséges dzsihadista szervezet évről évre figyelmen kívül hagyja.

Forrás: MTI; Fotó: CNN

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.