Pesti Srácok

Migránsvédő szervezetek szerveztek tüntetéseket a "nacionalisták" ellen Európa nagyvárosaiban - kevés résztvevővel

Migránsvédő szervezetek szerveztek tüntetéseket a "nacionalisták" ellen Európa nagyvárosaiban - kevés résztvevővel

Az európai parlamenti választások előtti vasárnap ezrek vonultak fel Európa nagyvárosainak utcáin a nacionalizmus ellen tüntetve.

Berlin belvárosában - a szervezők szerint - húszezren vettek részt az "Egy Európa mindenkinek - a te szavazatod a nacionalizmus ellen" mottóval rendezett megmozduláson, míg a rendőrség néhány ezer tüntetőről számolt be.

Tüntetések voltak Frankfurtban, Münchenben, Stuttgartban, Kölnben és Hamburgban is. Frankfurtban a rendvédelmi szervek közlése szerint tizennégyezren vonultak az utcákra. A tüntetésekre a több, mint 250 kezdeményezést összefogó "Egy Európa mindenkinek" nevű szövetség szólított fel, amelynek soraiban a bevándorlók jogvédelmével foglalkozó Pro Asyl német civilszervezet ugyanúgy ott van, mint a Greenpeace környezetvédő szervezet vagy az Oxfam nagy-britanniai székhelyű globális segélycsoport.

A nap folyamán Európa mintegy ötven nagyvárosában szerveztek megmozdulásokat, köztük Bukarestben, Malmöben, Utrechtben és Bécsben. Az osztrák fővárosban a rendőrség szerint 2500-an vettek részt a demonstráción, a szervezők azonban hatezer aktivistáról beszéltek. Megfigyelők arra számítanak, hogy a május 23-26-i európai parlamenti választásokon megerősödnek az Európa-ellenes, populista politikai erők.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: dw.com

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.