Pesti Srácok

Soltész: 2800 templom újult meg kilenc év alatt a kormány támogatásával

null

Amíg Európa nyugati felén sorra zárják be a templomokat, addig Magyarországon és a Kárpát-medence magyarok lakta településein mintegy 2800 templom újult meg és 120 épült fel az elmúlt kilenc évben a magyar kormány támogatásával - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton, Karádon.

Soltész Miklós a Somogy megyei település 600 millió forintból felújított római katolikus temploma és az annak kertjében álló Szent Flórián-szobor átadása alkalmából tartott ünnepi szentmisét megelőzően újságíróknak azt mondta: a beruházások sikeréhez nélkülözhetetlen volt a kormány és az egyházak összefogása, valamint a lakosság munkája, áldozatkész hozzáállása.

- jegyezte meg, majd hozzátette:

PestiSracok facebook image

Az államtitkár emlékeztetett arra: Magyarország keresztény gyökerű ország; a keresztény művészetet, kultúrát, építészetet a nem hívők közül is sokan értékelik.

- fogalmazott. Soltész Miklós a karádi templomrekonstrukcióról elmondta, hogy a kormány több százmillió forinttal támogatta, a felújítás pedig jól mutatja, hogy milyen erős az élni akarás egy viszonylag eldugott kistelepülés lakóiban.

Markaf Attila kántor arról szólt, hogy a XVIII. század első felében, barokk stílusban, Szent László tiszteletére épített karádi templom kívül és belül teljesen megújult; a munkálatokat kormányzati támogatás mellett pályázati, egyházmegyei forrásból és a hívek adományaiból finanszírozták. A templom és a Szent Flórián-szobor átadásán részt vett Varga László kaposvári megyéspüspök, Huszti Gábor (Fidesz-KDNP), a Somogy Megyei Közgyűlés alelnöke és Witzmann Mihály (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője is.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még