Pesti Srácok

Police.hu: Minden szakmaiságot nélkülöz a Népszava cikke

null

Minden szakmaiságot nélkülöznek a nepszava.hu oldalon 2019. június 17-én megjelent, „Nem létező migránsinvázióra Potemkin-védelem a válasz a határszélen” című cikk állításai – írja a Police.hu.

Az országos rendőrfőkapitány és a magyar honvédség parancsnokának 2019. május 31-én, Röszkén tartott sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy az államhatár őrizetében azért vezették be a nyári menetrendet, mert a kedvező nyári időjárás hatására fokozódik a nyomás a balkáni útvonalon. Azt is elmondták, hogy a turisztikai szezon – benne olyan jelentős rendezvények, mint a Forma-1-es futam és a Maccabi Játékok – kiemelt feladatokat jelentenek a rendőrségnek. Ráadásul természetesen a rendőrök nagy része szeretne nyáron szabadságra menni, amit a parancsnokoknak szintén szem előtt kell tartani. Egy kellően alapos szakújságíró utánajárt volna cikke témájának. A hangulatkeltő írás jórészt egy nyugalmazott rendőr alezredes gondolatait idézi. Ami nem derül ki belőle, hogy az illető már egy évtizede nincs a testület állományában, így nem is lehet rálátása a rendőrség munkájára. Állításai csak egy magánember véleményét tükrözik.

A magánvéleménnyel szemben a tények a következők:

  • Magyarország déli határszakaszának védelmét a jogi feltételrendszer, a technikai védelem és az élőerős rendőri jelenlét együttesen garantálja. Manapság már nem kell minden határkő mellett rendőrnek állnia a hatékony határőrizetért.
  • A balkáni útvonalon a migrációs nyomás nem csökkent; a rendőrség munkatársai 2018-ban átlagban heti 100 fő illegális migránssal szemben intézkedtek, idén ez a szám csaknem duplájára nőtt. Az hogy az illegális migránsok nagy része nem tud átjutni a magyar határon, a határőrizetben részt vevők munkáját dicséri.
  • A Készenléti Rendőrség határvadász bevetési osztályainak 3000 fővel történő bővítése megtörtént. Egy ekkora testület esetében folyamatos a fluktuáció, így a toborzó munka is.

Mint írja a Police.hu, ha a cikk szerzője törekedett volna a hiteles tájékoztatásra, nemcsak a tíz éve a partvonalon kívülről szemlélődő volt vezető magánvéleményére hagyatkozik, hanem megvárja a rendőrség törvényes határidőn belül érkező szakmai válaszát, illetve utánanéz a jelenleg is hiteles információkkal rendelkező vezetők közelmúltbeli sajtótájékoztatójának­ – amelyre egyébként a Népszava szerkesztősége is kapott meghívót.

Forrás: Police.hu; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.