Pesti Srácok

Karácsony újabb botránya: a számvevők vizsgálhatják Zugló gazdálkodását

Karácsony újabb botránya: a számvevők vizsgálhatják Zugló gazdálkodását

Budapest Főváros Kormányhivatala továbbította az Állami Számvevőszék részére Tényi István bejelentését – tudta meg a Magyar Nemzet. A közérdekű ügyekben tett feljelentéseiről ismert Tényi július elején fordult a kormányhivatalhoz azzal a kéréssel, hogy kezdeményezze a Karácsony Gergely vezette Zugló önkormányzatának gazdálkodását érintő vizsgálatot. Mint azt a Magyar Nemzet korábban megírta, az ÁSZ a 2018–2019. évekre vonatkozóan a XIV. kerületi önkormányzatnál és annak gazdasági társaságainál még nem végzett ellenőrzést, így a kerület és az elmúlt hetekben, hónapokban kirobbant botrányokban – gyanús pénzmozgások, szerződések – érintett zuglói cégek átvilágítása még hátravan.

A botrányos ügyek közül kiemelkedik a parkolási rendszer, amelyben teljes fejetlenség tapasztalható. Bár néhány hete Zuglónak kell működtetnie a napi egymillió forint veszteséget okozó, kerületi fizetős rendszert, a Karácsony vezette önkormányzat semmiféle tájékoztatást nem adott ki ezzel kapcsolatban. Sőt, ahogy önkormányzati hatáskörbe került a parkolás, Karácsony Gergely és jegyzője, Papp Imre városházi kollégáik számára is elérhetetlenné váltak. Ráadásul július 15-én több hetes igazgatási szünet kezdődött, amelynek ideje alatt a lakosok senkihez sem tudnak fordulni kérdéseikkel. Rozgonyi Zoltán, a kerület fideszes alpolgármestere a lapnak nyilatkozva korábban felháborítónak nevezte, hogy már több, mint egy hónapja ingyen kellene parkolniuk a zuglóiaknak a kerület egész területén egy érvényes képviselő-testületi döntés szerint, ám azt máig nem hajtották végre.

– hívta fel a figyelmet az alpolgármester. A múlt hónapban az Országgyűlésben az azonnali kérdések órájában is téma volt a zuglói helyzet: Zsigmond Barna Pál (Fidesz) felszólalásában azt hangsúlyozta, hogy a kerület önkormányzata másfélmilliárd forinttal költekezik túl, miközben a tavalyi bevételei 3,5 milliárd forinttal maradnak el a tervezettől.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: PS/Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!