Pesti Srácok

Szijjártó: A jelenlegi Európai Bizottság vakvágányra vitte az Európai Unió bővítésének ügyét

null

A jelenlegi Európai Bizottság vakvágányra vitte az Európai Unió bővítésének ügyét. Ezzel nagyon sokat ártott Európának, Európa biztonságának és jövőjének – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken telefonon az MTI-nek Helsinkiből, ahol részt vett az Európai Unió tagállamainak külügyminiszteri ülésén.

– szögezte le a miniszter. Kifejtette: a jelenlegi Európai Bizottság mandátuma alatt nemhogy egyetlen új tagország sem csatlakozott az EU-hoz, de gyakorlatilag a már tagjelölt országok sem tudtak egyetlen lépést előre tenni, és az unió új tagjelöltekkel sem tudott gazdagodni.

PestiSracok facebook image

– mondta.

– mondta Szijjártó Péter. Közölte: Európát a nyugat-balkáni útvonalon újabb migrációs fenyegetések érik.

– tette hozzá.

– jelentette ki a miniszter.

Forrás: MTI; Vezető kép: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.