Pesti Srácok

Szijjártó: Ismét le akarják nyomni az európai országok torkán a kötelező migrációs kvótát

Szijjártó: Ismét le akarják nyomni az európai országok torkán a kötelező migrációs kvótát

Európában ismét egy olyan időszak következik, amikor növelni akarják a nyomást a bevándorlásellenes kormányokon, és újra megpróbálják az európai országok torkán lenyomni a kötelező kvótát – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában. Emlékezetes, Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Rómában azt mondta: "betelepítési kvótát nem, de szállítási kvótát vállalunk".

A tárcavezető rámutatott: semmilyen jogi alapja nincs annak, hogy Magyarországra vagy bármely más uniós tagországra megpróbáljanak rákényszeríteni egy újfajta betelepítési kvótát, ugyanakkor szerinte ez a kvóta híveit korábban sem akadályozta abban, hogy komoly politikai nyomást helyezzenek a kötelező betelepítési rendszert elutasító országokra. Szijjártó Péter rendkívül aggasztó és veszélyes lépésnek nevezte, hogy az új olasz kormány megnyitotta a dél-olasz kikötőket az illegális bevándorlókat szállító hajók előtt.

– jelezte. A miniszter hangsúlyozta: a kikötők megnyitása ellentétes Európa biztonsági érdekeivel, és kizárólag az embercsempészeknek jó, hiszen emberek tíz-, százezreit veszi rá arra, hogy újra dollárezreket fizessenek embercsempészeknek.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki Szijjártó Péter. A miniszter kiemelte: Görögországban ismét a 2015-ben kialakult állapotok tapasztalhatók, ahova az utóbbi két hónapban hétezer illegális bevándorló érkezett, a görög szigeteken pedig már elképesztő a zsúfoltság.

– fejtette ki a tárcavezető, aki megjegyezte továbbá, hogy a dél-olasz kikötők megnyitását újra meghívásként értelmezhetik azok, akik az Európa irányába indulást mérlegelik. Szijjártó Péter kiemelte: Magyarország továbbra sem hajlandó elfogadni semmiféle kötelező betelepítési kvótát, és továbbra is a határok védelmét tartja első számú feladatának, miközben ragaszkodik azon jogához, hogy kizárólag mi mondhatjuk meg, hogy kit engedünk be a saját országunkba és kikkel akarunk együtt élni. A külügyi tárca vezetője elmondta: a magyar kormánynak vissza kell majd vernie minden egyes ezzel ellentétes kísérletet.

– tette hozzá. Szijjártó Péter közölte: a visegrádi országok továbbra is egyhangúlag támogatják egymást ebben a kérdésben. A miniszter kitért arra is, hogy korábban a Matteo Salvinivel felálló olasz kormány és Magyarország bebizonyította: az illegális bevándorlási folyamatok megállíthatók.

– fejtette ki a tárcavezető, aki hangsúlyozta: a jelenlegi olasz kormány a magyar kabinettel homlokegyenest ellenkező álláspontot képvisel a legfontosabb kérdésekben, mivel bevándorláspárti baloldali kormány.

– szögezte le. Szijjártó Péter kijelentette: a magyar kormány ahogy eddig, úgy a jövőben is mindent megtesz, hogy Magyarországot megvédje az illegális bevándorlástól, és Magyarországot megőrizze magyar országnak.

Emlékezetes, szombaton Orbán Viktor Rómában az Olasz Testvérek nevű jobboldali bevándorlásellenes párt gyűlésén hangsúlyozta: Magyarország nem fogadja el a migránskvótákat, de segítséget szeretne nyújtani Rómának a válság megoldásában. Közölte: "Ha elszánják magukat, hogy a már itt lévő migránsokat hazavigyék, mi abban tudunk segíteni. Bevándorlási kvótát nem vállalunk, szállítási kvótát szívesen. Ha Conte miniszterelnök úr azt fogja kérni, hogy a magyarok vigyenek haza Olaszországból néhány ezer migránst oda, ahonnan jöttek, akkor Magyarország készen áll, hogy ezt teljesítse és segítséget nyújtson."

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.