Pesti Srácok

UEFA-bírság – A magyarokat lehet gyalázni?

UEFA-bírság – A magyarokat lehet gyalázni?

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elfogadta a szlovákok fellebbezését a szeptember 9-én a Groupama Arénában Magyarország ellen 2–1-re megnyert Eb-selejtezőn a vendégszurkolók által tanúsított rasszista, kirekesztő viselkedés miatt kiosztott büntetés ellen, aminek eredményeképpen eltörölte az eredetileg kiosztott zárt kapus büntetést, a pénzbírságot csökkentette, s az elkövetett vétséget is módosította.

Szeptember 19-én hirdette ki az UEFA, hogy Szlovákiának az október 10-ei, Wales elleni Eb-selejtezőt zárt kapuk előtt kell lejátszania. Az ok az volt, hogy a Magyarország elleni selejtezőn a szlovák szurkolók rasszista és kirekesztő megnyilvánulásokat tettek. Ugyanazért a selejtezőért a magyar válogatott is zárt kapus büntetést kapott. A szlovákok fellebbeztek (egyébként mi is), viszont meglepetésre ők sikert értek el ezzel a lépéssel. Az UEFA a szabálysértés kategóriáját is módosította: „rasszista, kirekesztő megnyilvánulás” helyett csak „provokatív politikai üzenetként” kezelik a magyargyalázást. Ennek értelmében eltörölték a zárt kapus mérkőzésről szóló büntetést, és a korábbi 20 ezer eurós pénzbírságot 15 ezerre csökkentették. A szlovákok fellebbezéséről egyébként a brit sajtó is beszámolt, miután a Walesi Labdarúgó-szövetség csalódottságát fejezte ki az UEFA a hét elején kiadott eredeti döntése miatt, amely értelmében több, mint 2000 walesi drukker bűnhődött volna olyasvalami miatt, amihez semmi köze sincs.

A Nemzeti Sport kérdésére az MLSZ hivatalos válaszában leszögezte:

PestiSracok facebook image

Az MLSZ a lap kérdésére nem kívánta kommentálni a szlovák szövetséget érintő UEFA-döntést.

Forrás: Nemzeti Sport/MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!