Pesti Srácok

A szolnoki jobbikosokat a roncskoalícióból való kilépésre szólította fel a párt egykori országgyűlési képviselője

A szolnoki jobbikosokat a roncskoalícióból való kilépésre szólította fel a párt egykori országgyűlési képviselője

Baráth Zsolt, a szolnoki Jobbik egykori parlamenti képviselője szólította fel az ellenzéki csoportosulás három jobbikos jelöltjét: lépjenek vissza, s ne támogassák Gyurcsány Ferenc hatalmának erősödését – írja az iszolnok.hu. A portál szerint már igen komoly belső ellentétek feszítik a szolnoki ellenzéki összeborulást: egyes jelöltek már egymással sem állnak szóba, és van olyan képviselőjelöltjük, akit saját elmondása szerint már ki is tiltottak a csoportosulás Facebook-oldaláról. Különösen a jobbikos szimpatizánsok állnak értetlenül, hogy az egyértelműen Gyurcsány Ferenc által irányított összefogással miként vállalhat közösséget a párt akár egyetlen tagja is. Korábban már Csikós Attila, a Jobbik legutóbbi parlamenti választáson indított képviselőjelöltje is eltávolodott a csoporttól.

Baráth Zsolt, a párt korábbi parlamenti és megyei önkormányzati képviselője szerint a Gyurcsány Ferenc érdekei szerint összeállt szolnoki ellenzéki csoportosulás a Jobbik megszűnéséhez vezethet. Baráth Zsolt az iszolnok.hu portálhoz eljuttatott közleményében emlékeztet arra, hogy az alapító okirat szerint a Jobbik Magyarországért Mozgalom előtt álló elsődleges feladat a kommunista utódpárt és a vele összeforrt szélsőséges liberálisok eltávolítása a politikai hatalomból.

PestiSracok facebook image
Radikális változást hirdet, a párt túlélését a Gyurcsányéktól való elszakadásban látja

Mint írja: meggyőződése, hogy ennek a politikának a támogatása a Jobbik megszűnéséhez vezethet csak,

Baráth Zsolt szerint a Jobbik még visszatalálhat a helyes útra, de ehhez első lépésként haladéktalanul ki kell lépniük Gyurcsány helyi emberének támogatói közül.

– zárja közleményét a szolnoki Jobbik egykori parlamenti képviselője.

Forrás: PS/iszolnok.hu; Fotó: Youtube

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!