Pesti Srácok

A Városliget Zrt. szerint Karácsony nem tudja megpuccsolni a Liget-projektet

A Városliget Zrt. szerint Karácsony nem tudja megpuccsolni a Liget-projektet

Karácsony Gergely megakadályozná, hogy a Városligetben megépüljenek azok az épületek, amelyeknek még nincs építési engedélye. A hvg.hu kérdésére a Városliget Zrt. azt a tájékoztatást adta, hogy minden épületnek van már építési engedélye, a fővárosnak pedig nincs jogi hatásköre a fejlesztések tekintetében.

Már nincs mozgástere Karácsony Gergely főpolgármesternek a Liget-projektnél – írta a hvg.hu. Karácsony Gergely az Indexnek adott interjújában arról beszélt: módosítják a városligeti építési szabályzatot, új épület nem kap építési engedélyt. Karácsony úgy tudta, az új Nemzeti Galériának nincs még építési engedélye. A Városliget Zrt. a hvg.hu-val azt közölte: minden épületnek megvan már az építési engedélye. Hozzátették: a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően végzik a munkát, a beruházásokat engedélyek birtokában hajtják végre. A tisztán állami forrásból megvalósuló kulturális és rekreációs fejlesztések tekintetében a Fővárosnak mostanra nincs joghatósága.

– tartalmazza a cég közleménye. Építési engedély kiadásáról amúgy a kormányhivatal dönt, a főváros esetén jellemzően az V. kerületi – tette hozzá a hvg.hu.

PestiSracok facebook image

Forrás: hvg.hu/Index; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.