Pesti Srácok

Debrecen polgármestere: A debreceni repülőtér nem ijed meg a versenytől

null

Debrecen polgármestere szerint "most is verseny van és az elmúlt években is verseny volt a debreceni és a nagyváradi repülőtér között", tehát ha valaki azt üzeni, hogy "működjünk együtt, mert különben versenyre kényszerülünk, attól nem ijedünk meg".

Papp László (Fidesz-KDNP) a nagyváradi polgármester hétfőn közzétett nyilatkozatára reagált, amelyben Ilie Bolojan együttműködést szorgalmazott a nagyváradi és a debreceni repülőtér között. A nagyváradi polgármester azt mondta, a Kolozsvár-Debrecen-Temesvár háromszögben, a debrecenitől alig hatvan kilométerre fekvő nagyváradi repülőtérnek két elméleti lehetősége van a túlélésre: vagy versengeni kezd a debreceni repülőtérrel, aminek minden bizonnyal mindkét repülőtér a vesztese lenne, vagy szövetségre lép vele. Szerinte a két légikikötő szövetsége azt jelentené, hogy bizonyos járatok Debrecenből, mások Nagyváradról induljanak, és ne legyenek olyan célállomások, amelyek felé Nagyváradról is, Debrecenből is járat indul. Ilie Bolojan úgy vélte: egy ilyen megegyezés segíthetné a nagyváradi repülőtér fenntartását. Nagyvárad számára pedig szerinte életbevágóan fontos, hogy mind országúton, mind vasúton, mind pedig légi úton elérhető legyen.

Papp László debreceni polgármester reakciójában leszögezi: az elmúlt hetek a nagyváradi repülőtérrel kapcsolatos sajtóhírei arra utalnak, hogy a váradi repülőtér ügye az ottani politikai küzdelmek középpontjába került.

PestiSracok facebook image

– jelezte Papp László. A polgármester közleményében emlékeztet arra, hogy a debreceni repülőtér az elmúlt 7 év alatt a régió meghatározó és egyben 2019-re a legnagyobb forgalmú regionális repülőterévé fejlődött.

– tette hozzá. Papp László szerint az elmúlt 5 évben minden olyan eredményt, amelynek nemzetközi relevanciája van – legyen szó gazdaságról vagy akár légiközlekedésről –, versenyben ért el Debrecen. Megjegyezte: a régió gazdasági súlypontja Debrecenben van, és még inkább ott lesz a következő évek folyamatainak köszönhetően.

– állítja Papp László, hozzátéve: ahol kialakul egy régió gazdasági központja, ott lesz a közlekedési, logisztikai központja is.

– zárta közleményét a debreceni polgármester.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.