Pesti Srácok

Kerékpáros béketúra indult a köztársaság kikiáltásának 30. évfordulója alkalmából

Kerékpáros béketúra indult a köztársaság kikiáltásának 30. évfordulója alkalmából

A rendszerváltás és a köztársaság kikiáltásának 30. évfordulója alkalmából dunántúli kerékpáros békekörútra indult pénteken az Országház elől Zelei József "békenagykövet".

A sportembert, aki útja során érint több, határ menti és határon túli magyarlakta települést is, Jakab István, az Országgyűlés alelnöke és Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára indította útjára. Zelei József a tervek szerint október 23-án, a budapesti Kossuth téren zárja a körutazást. Jakab István az eseményen hangsúlyozta: Zelei József küldetése "mindannyiunk szívéhez közel áll", hiszen az emberek közötti kapcsolatok erősítése, a béke képviselete, a népek közötti barátság elmélyítése a célja.

– fogalmazott a politikus. Szalay-Bobrovniczky Vince arról beszélt, hogy a körút célja a magyar nemzet szellemi és lelki egyesítésének erősítése egyelőre a nyugati országrészben, illetve a határ mentén.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá.

– mondta a helyettes államtitkár.

Zelei József – aki az útja során találkozik a helyi közösségek képviselőivel – érinti Szentendrét, Visegrádot, Esztergomot, Komáromot, Győrt, Sopront, Kőszeget, Szombathelyt, Mohácsot, Kaposvárt, Szekszárdot és Székesfehérvárt. A határon túli települések közül ellátogat Révkomáromba, Kismartonba, Lendvára és Eszékre.

Forrás/fotó: MTI (a kép illusztráció)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!