Pesti Srácok

Két budapesti férfit gyanúsít a rendőrség a várpalotai hintabaleset ügyében

Két budapesti férfit gyanúsít a rendőrség a várpalotai hintabaleset ügyében

Egy hatvanhét és egy hatvannégy éves budapesti férfit gyanúsít a rendőrség a két évvel ezelőtt bekövetkezett várpalotai hintabaleset ügyében – közölte a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken, a Police.hu oldalon. A kettétört, úgynevezett kalapácshintáról ketten a földre zuhantak; közülük egy fiatal súlyos, életveszélyes, míg a másik fiú súlyos sérüléseket szenvedett, és további három ember könnyebben megsérült.

A hatóság tájékoztatása szerint a rendőrség a baleset ügyében foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást, amelyben egy hatvanhét és egy hatvannégy éves budapesti férfit hallgattak ki gyanúsítottként. A baleset még 2017. szeptember 2-án, késő délután következett be a Várpalotai Napok rendezvényén, ahol az egyik, úgynevezett kalapácshinta működés közben meghibásodott és eltörött. A hintáról ketten a földre zuhantak; közülük egy fiatal súlyos, életveszélyes, míg a másik fiú súlyos sérüléseket szenvedett, és további három ember könnyebben megsérült. A szerkezet hatalmas erővel lendítette ki az utasokat; csodának számított, hogy az eset nem követelt halálos áldozatot. Az életveszélyes sérüléseket szenvedett fiatalember állapota sokat javult, de rehabilitációja még sokáig eltart. A rendőrség a nyomozás lezárása után az ügy iratait átadta az ügyészségnek.

Forrás: MTI/Police.hu/PS; Fotó: Police.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!