Pesti Srácok

Másfél éve tért át az iszlám hitre a francia ámokfutó rendőr

Másfél éve tért át az iszlám hitre a francia ámokfutó rendőr

Mintegy másfél évvel ezelőtt tért át az iszlám hitre az a rendőr, aki csütörtökön a párizsi rendőr-főkapitányságon késes ámokfutást követett el – írja a 888.hu. A négy áldozat mindegyike rendőr, egyikük nő – közölték rendőri szakszervezeti források. A támadó – akit agyonlőttek – a rendőrség egyik irodai alkalmazottja volt, egy kerámiakéssel gyilkolt, először saját irodahelyiségében késelt, majd az épület más részein.

Loic Travers szakszervezeti tisztségviselő elmondása szerint a késelő indítékáról egyelőre nem tudni semmit, a férfival korábban „nem volt semmilyen probléma.” Christophe Castaner francia belügyminiszter mindezt megerősítette. Mint mondta, a 45 éves férfi 2003 óta dolgozott a rendőrségen, és soha nem észleltek rajta aggodalomra okot adó viselkedési zavart – írja a 888.hu. A lap szerint az elkövető informatikusként dolgozott a párizsi rendőrség hírszerzési részlegén, amely a többi között a szélsőségesek elleni küzdelemért is felelős. A BFM francia tévécsatorna úgy értesült, hogy a támadó mintegy másfél éve áttért az iszlám hitre. Remy Heitz, Párizs főügyésze sajtótájékoztatón közölte, hogy folyik a támadó lakásának átvizsgálása, és a nyomozásba bekapcsolódtak a terrorelhárítás ügyészei is. A főügyész szerint egyelőre semmi nem utal arra, hogy terrorizmus lett volna az indíték. Az elkövető feleségét őrizetbe vették, és szintén kihallgatják az ügyben. A nyomozók vizsgálják azt is, hogy a támadást esetleg az elkövető és kollégái közötti nézeteltérés előzhette meg. Emmanuel Macron francia elnök és Édouard Philippe kormányfő este felkereste a helyszínt.

Francia rendőrök ezrei éppen az előző nap tüntettek Párizsban jobb munkakörülményekért, ugyanis a francia rendőrség reménytelenül túlterhelt: 2015 óta a sorozatos iszlamista támadások, emellett a tavaly novemberében kezdődött kormányellenes sárgamellényes tüntetők erőszakba forduló megmozdulásai okoznak nehézséget a rendvédelmi szerveknek. Az idén ötven rendőr követett el öngyilkosságot.

Forrás: 888.hu; Fotó: MTI/EPA/Ian Langsdon

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.