Pesti Srácok

A baloldali demokrácia legújabb vívmánya: a szavazófülkébe is bekísértek választópolgárokat Jászberényben

null

Büntető feljelentést tesz az október 13-i választáson elkövetett cselekmények miatt Jászberény kormánypárti polgármester-jelöltje. Szabó Tamás erről a Hír TV Magyarország élőben című műsorában beszélt annak kapcsán, hogy megismétlik a polgármester-választást az észak-alföldi városban vasárnap. A politikus szerint a területi választási bizottság határozata megállapítja: csalással nyert 14 szavazattal a jobbikos polgármester-jelölt Jászberényben.

A jászsági fővárosban október 13-án tartott polgármester-választást a jobbikos Budai Lóránt nyerte, aki a Közösen Jászberényért Egyesület színeiben indult. Budai 14 szavazattal többet gyűjtött a fideszes Szabó Tamásnál, a képviselő-testületbe 7 fideszes mellett a Közösen Jászberényért Egyesület néven induló ellenzék 6 jelöltje, továbbá a Mi Hazánk 1 képviselője jutott be. Az észak-alföldi várost 2010 óta irányító Szabó azonban megtámadta a helyi választási bizottság által megállapított eredményt, a területi választási bizottság pedig megállapította, hogy olyan súlyos jogsértések történtek, amelyek nemcsak a választópolgárok akaratát befolyásolhatták, hanem a választás eredményét is. A területi választási bizottság határozatában helyt adott Szabó panaszának, és megállapította, hogy a szavazókörökben illetéktelen személyek tartózkodtak, és konkrét pénzbeli felajánlásokat is tettek a választóknak.

Forrás: Hír TV; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.