Pesti Srácok

Dömötör Csaba: Bármely nyugati kormánypárt megirigyelné a Fidesz legutóbbi választási eredményét

Dömötör Csaba: Bármely nyugati kormánypárt megirigyelné a Fidesz legutóbbi választási eredményét

Bármely nyugati baloldali vagy jobboldali kormánypárt bármelyik választáson megirigyelné azt az eredményt, amelyet a Fidesz ért el az október 13-i önkormányzati választáson – jelentette ki Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Magyar Nemzetnek adott interjúban, amely a szombati számban jelent meg.

Emlékeztetett arra, hogy a választást "a Fidesz-KDNP fölényesen megnyerte, a kormánypártok 1,8 millió szavazatot kaptak, míg a katyvaszkoalícióba összeálló ellenzék összesen csak 1,3 milliót".

fogalmazott. Úgy vélte ugyanakkor, hogy tanulsága és üzenete is van az eredménynek, mégpedig az, hogy "kétszeresen is meg kell majd küzdenünk a 2022-es győzelemért". Kijelentette: a jó kormányzati teljesítmény ennek alapfeltétele.

PestiSracok facebook image

emelte ki. A fővárossal kapcsolatban Dömötör Csaba úgy vélte: "már gyülekeznek a szürke fellegek Budapest egén".

foglalt állást az államtitkár. Leszögezte: nem változott a kormány politikája, "minden városnak támogatást, segítő kezet nyújt, amennyiben erre van fogadókészség". Budapesten is ez a helyzet: "a kormány világosan elmondta, hogy szeretné végigvinni azokat a fejlesztéseket, amelyekről korábban döntés született, és amelyekről megállapodott a fővárossal".

hangoztatta. Hozzátette:

Az alkotmányra vonatkozó kérdésre válaszolva Dömötör Csaba azt mondta: nincs napirenden az alaptörvény revíziója. A következő törvényalkotási teendőkkel kapcsolatban pedig emlékeztetett arra, hogy a kormány a napokban több törvénymódosítást is előterjesztett.

sorolta a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára. Beszélt arról is, hogy a zöldpolitikát a kormány kiemelten kezeli: "cél, hogy 2030-ra a magyar energiatermelés 90 százaléka széndioxid-mentes legyen, az agrártárca pedig a napokban indította el az elmúlt időszak legnagyobb fásítási programját".

Forrás: Magyar Nemzet/MTI; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!