Pesti Srácok

Szijjártó: A szolgáltatóközpontok és a kormány együttműködése kölcsönösen jövedelmező

null

A Magyarországon működő üzleti szolgáltatóközpontok és a kormány együttműködése kölcsönösen jövedelmező, ezt a jövőben is folytatni kell – mondta a külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön, Budapesten. Szijjártó Péter a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség és a HOA – Hungarian Service and Outsourcing Association – Budapest Business Services Hungary elnevezésű konferenciáján közölte: sikerült létrehozni a "magyar modellt", amellyel a fiskális egyensúly megtartása és a nemzetgazdaság ösztönzése egyszerre valósul meg.

– mondta.

PestiSracok facebook image

– húzta alá.

– hangsúlyozta a miniszter.

– mondta Szijjártó Péter. Közölte: a beruházási rekord is megdől idén, mert már most több beruházás érkezett Magyarországra, mint tavaly.

– mondta a miniszter. Kitért arra, hogy 120 üzleti szolgáltatóközpont működik Magyarországon, több, mint 55 ezer embert foglalkoztatva. Az elmúlt három évben 34 befektetés valósult meg az ágazatban, amelyekkel 4667 munkahely jött létre. Jelenleg hét céggel tárgyalnak – tudatta a miniszter.

– tette hozzá.

Ésik Róbert, a HIPA elnöke közölte, hogy a központok egyre magasabb hozzáadott értéket képviselnek, és nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy a jól képzett, nyelveket beszélő fiatalok Magyarországon maradjanak.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.