Pesti Srácok

Tarlós István: "Én is követtem el hibákat a kampányban"

Tarlós István: "Én is követtem el hibákat a kampányban"

Az Indexnek adott interjúban beszélt arról Tarlós István, hogy élte meg a választási vereséget, szerinte mi volt elhibázott a kampányban és ő mivel fog foglalkozni miniszterelnöki tanácsadóként a jövőben. A volt főpolgármester szerint a fővárosi kampánynak nem arról kellett volna szólnia, amiről végül szólt. "Ez a fővárosi kompetenciákon kívüli témákról szólt" – összegezte meglátásait a volt főpolgármester. Erről azonban – mint mondta – a kialakult politikai helyzet tehet. Megjegyezte, hogy azoknak, akik az aktív politizálást folytatják – mindkét oldalon –, érdemes bizonyos tanulságokat levonni. Személyesen is követett el hibákat – vélekedett; például ma már úgy látja, mégis vitáznia kellett volna Karácsonnyal.

– fogalmazott az interjúban Tarlós István. Hozzátette, hogy 29 év alatt a mostani kivételével maga irányította a kampányát. Most volt, amivel egyetértett, volt, amivel nem. Úgy látja, kimaradtak olyan elemek, amivel ő személyesen élt volna. A volt főpolgármester szerint a mai politikai helyzetben – tekintve azt a felfogásbeli különbséget, ami a kormány és az új összetételű, ellenzéki többségű közgyűlés között van – főpolgármesterként végigcsinálni a következő öt évet 70 éves korban gyakorlatilag megoldhatatlan feladat lett volna.

PestiSracok facebook image

– jegyezte meg Tarlós. Utódjának azt kívánta, hogy igazodjon el a rendszerben, ismerje meg, képes legyen összetartani a hivatal és a rendszer egészét, és hogy a saját támogatói csapatát is képes legyen egyben tartani.

A volt főpolgármestert Orbán Viktor tanácsadójává nevezte ki, feladata pedig elsősorban a közlekedésfejlesztés lesz országos viszonylatban. Ennek részleteiről az Indexnek azt mondta: november 1-jei hatállyal kapta a megbízatást, ami államtitkári posztnak felel meg, A pontos részletekről később egyeztetnek a miniszterelnökkel. Egyelőre ő is annyit tud, hogy országos a feladatkör. Véleménye szerint a MÁV, a Volánbusz, a Budapestet érintő elővárosi közlekedési rendszer, a közszolgáltatások körében – víz, gáz, csatorna, távközlés és ezek körében létesítendő műtárgyak kapcsán – számítanak a meglátásaira, tapasztalataira.

Az Index fővárosi ügyeket firtató, Karácsony Gergely elmúlt időszakban hozott döntéseire irányuló kérdéseire azt felelte:

Forrás: Index; Vezető kép: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!