Pesti Srácok

Az emberiesség elleni bűnökkel vádolt iraki miniszter álnéven, Svédországban pumpolja a jóléti államot

Az emberiesség elleni bűnökkel vádolt iraki miniszter álnéven, Svédországban pumpolja a jóléti államot

Nadzsáh as-Sammari tábornok volt Szaddám Huszein alatt Irakban; 2009-ben Svédországba költözött, ahol Szaddám as-Adeli néven 2011-ben állampolgárságot is kapott. A jelenlegi iraki védelmi miniszter a vádak szerint felelőssé tehető több száz tüntető haláláért. Ám nemcsak kedélyes tömeggyilkosságokban, hanem pitiáner csalásokban is érintett, mert álnéven továbbra is felvette a svéd segélyeket – írja az Index a New York Times cikke alapján.

Ugyan a cikk nem tér ki rá, de jó eséllyel az ütődött skandinávok menekültstátusznak nevezett vendégszeretetével élt vissza az iraki védelmi miniszter. Korábban sem pályázott a munkaérdemrendre, de 2014-től egyáltalán nem dolgozott a „memóriaproblémáira” hivatkozva; inkább a bőkezű svéd segélyek felszippantására koncentrált a feledékeny ex-tábornok.

A láblógatás mellett azért talált magának elfoglaltságot is a derék úriember: volt ideje kedvenc hobbijának, mások bántalmazásának élni. 2016-ban a rendőrség letartóztatta, mert több embert megfenyegetett, hogy a közel-keleti eljárásrendnek megfelelően kihajítja őket az ablakon, két nőt pedig meg is vert a bátor férfiú. A vádakat aztán ejtették, mivel hirtelen mindenki visszavonta a feljelentést, amit a szívélyes svéd állam egymillió forintnak megfelelő svéd koronával jutalmazott. As-Sammari ezután elköltözött Svédországból, hogy később Irak védelmi minisztereként folytassa példás pályafutását, ám mivel aki a kicsit nem becsüli, a nagyot sem érdemli: a miniszter továbbra is felvette a svéd segélyeket. Évente egy hétre tér vissza Svédországba az as-Sammari család, hogy ott felmarkolják a lakhatási és gyermeknevelési támogatásokat.

Végül lebukott a bagdadi ügyeskedő, és ha a skandináv krimikből megismert depressziós, alkoholista, de mégis zseniális svéd nyomozóknak sikerül bizonyítani, hogy Nadzsáh as-Sammari egyazon személy a memóriazavarai miatt sajnos munkaképtelen, segélyekre szoruló Szaddám as-Adelivel, akkor vissza kell fizetnie a felvett támogatásokat. A baj nem jár egyedül, mert Irakban nem tölthet be magas pozíciót, aki más állam polgára, így a közismerten rigorózus bagdadi hatóságokkal is el kell számolni. Hogy ne unatkozzon, ezek után még komolyabb vádakkal is szembe kell néznie, hiszen svéd állampolgárként Svédországban felelősségre vonható a több száz gyilkosságért, amit mostanában követett el – már iraki védelmi miniszterként – a memóriazavaros segélyezett. Ha emlékszik rá. A svéd ügyészség megerősítette, hogy nyomozás indult ellene emberiesség elleni bűnök gyanújával, ami azt takarja, hogy megpróbálják felelősségre vonni amiatt, hogy az iraki tüntetések során – a gyurcsányi demokráciákban megszokott gumilövedékek és könnygáz mellett – éles lőszert is bevetettek a demonstrálók megfékezése céljából, aminek köszönhetően 15 ezer sérülésnél és több, mint 400 halottnál jár a számláló.

PestiSracok facebook image

Forrás: Index.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A külkeres fia is jól keres: Geszti Péter, a kádergyerek, avagy a KISZ KB VIT-vágtájától a Nemzeti Vágtáig

A Hálózat 2020 április 12.
Milliárdokat költött a Postabank a kilencvenes években arra az agresszív, kikerülhetetlen reklámkampányra, amely mögött az Akció nevű vállalat és Geszti Péter állt. Ők is tevékeny részesei voltak annak, hogy a bank zavartalanul menetelhetett a bukás felé – állami tízmilliárdokkal kisegítve. Noha Gesztit a sajtó következetesen valamiféle self made man-ként építette fel, ez hazugság. Apja, a neves rádiós-tévés szerkesztő vitte be a tévébe, anyja pedig a Chemolimpex, majd a Taurus cégek külkereskedője volt, később fia után ő is a Danubius Rádióhoz került. Geszti tévés apja a halála előtt már a szovjet KGB és a magyar állambiztonság alá tartozó IPV vállalat főosztályvezetője volt, így elmondható, hogy mindkét felmenője hírszerző-gyanús, de legalábbis hálózati állásokban dolgozott. Geszti zenészként barátjával, Berkes Gáborral futott be, aki hozzá hasonló kádergyerek. Utóbbi Berkes Péter őrnagy-író fiaként szintén kivételezett helyzetben volt, apja eleinte propaganda-regényeket és cikkeket írt, majd ifjúsági író lett belőle, hasonlóan a katpolos Berkesi Andráshoz. Berkes Gábor is szerethette a Néphadsereget, mert első együttesét Lobogónak hívták, amelyet a katonaság lapjában mutattak be. Utána kezdett az Első emeletbe, amelynek szövegírója Geszti lett. Geszti a rendszerváltás idején lépett be az Akcióba, amelyet a KISZ-hez közeli rádiósok alapítottak, és amelynek első nagy haditette a KISZ KB által támogatott VIT-vágta levezénylése volt. Folytatjuk a Postabank történetét.

Basszgitáron a postabankos Princz, a zongoránál Presser – Amikor nem nekünk, hanem neki írták a dalt

A Hálózat 2020 április 4.
Emlékeznek arra a jelenetre, amikor Johnny Fontane megjelenik Don Corleone lányának esküvőjén, és elénekel pár dalt a Keresztapában? Persze segítséget is kért az amúgy Frank Sinatráról mintázott figura. Ha volt merszünk a Postabank néhai királyát, Princz Gábor bankvezért keresztapának nevezni az előző cikkünkben, akkor miért ne mondanánk ki, hogy az ő udvari zenésze Presser Gábor volt? Presser nem csupán slágert írt Princz Postabankjának (ez volt az egész ország által ismert Ezt egy életen át kell játszani), de Princz másik bizalmi embere, Kende Péter szerint még külön zenekaruk is volt, amellyel a Postabank bulikon játszottak. A vezér basszusgitározott, Presser pedig zongorázott. A zseniális zenész amúgy bekerült abba a postabankos tanácsba is, amelybe Mester Ákos, Forró Tamás és a már említett Kende is tartozott. Erős névsor. Ők ügyeltek az elvileg konzervatív Magyar Nemzetre a kilencvenes évek közepén... Szürreális az egész, mégis igaz. A KISZ-ből érkezett, moszkovita Princz Gábornak szüksége volt az arculatfestésre. Kultúremberként tetszelgett, és ehhez megkapta a segítséget az általa támogatott, zömmel liberális értelmiségtől. A milliárdok közben eltűntek, de a zene szólt. Folytatjuk a Postabank történetét.