Pesti Srácok

Brutális szeméthegyet hagytak maguk után az árusok a Bazilikánál

Brutális szeméthegyet hagytak maguk után az árusok a Bazilikánál

A Bazilika előtti Szent István tér ünnepi díszekbe öltözött az éjféli mise miatt, viszont az árusok a téren akkora szeméthegyet hagytak maguk után, ami bárkinek a kedvét elvehetné az ünnepléstől. Az Index javaslatot is tett arra vonatkozóan, hogy hogyan lehetne megszüntetni a káoszt.

A lap szerint megoldás lehet, ha az árusoknak ki kellene fizetni azt is, ha 24-én mondjuk fél 11-re még kell fogadni egy külön takarítóbrigádot a térre. Érdekes kérdés, hogy erre a jól prognosztizálható problémára miért nincs még rendszeresített megoldás? Tavaly is ilyen minősíthetetlen volt a tér állapota a vásár végeztével? Ha tavaly volt megoldás, akkor az miért maradt el idén? Mindenesetre ezt valakinek, az illetékesnek fel kellene írnia a naptárába, hogy jövőre ne forduljon elő újra.

Forrás: Index

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.