Pesti Srácok

A kormánynak kell elnézést kérnie a Helsinki Bizottságtól – A bíróság a migránspropagandát terjesztő Soros-szervezet mellé állt

A kormánynak kell elnézést kérnie a Helsinki Bizottságtól – A bíróság a migránspropagandát terjesztő Soros-szervezet mellé állt

Újabb arcpirító döntéssel alázta meg a kormányt a Kúria, és adott szabad kezet a magyar emberek akaratával ellentétesen Magyarországon migránspropagandát terjesztő Soros-szervezetetnek, a Helsinki Bizottságnak. A Kúria szerint a Soros-kufárok jóhírnevét megsértette a Kormány azzal, hogy kimondta a tényeket tevékenységükről. Idézzük is fel, mit is művel hazánkban ez az idegenből pénzelt gittegylet.

A kormány kénytelen volt tudomásul venni a Kúria azon újabb botrányos döntését, hogy a migránspropagandát és Soros György áskálódásait néven nevező nemzeti konzultáció "megsértette" a Helsinki Bizottság jó hírnevét. A kormány közleményében ugyanakkor kiemeli:

Mint arra korábban is felhívták a figyelmet:

PestiSracok facebook image

  • a Magyar Helsinki Bizottság számos alkalommal kezdeményezett bevándorláspárti akciókat;
  • a Magyar Helsinki Bizottság ügyvédje 2015-ben két bangladesi bevándorló képviseletében beadványt nyújtott be a strasbourgi bíróságnak a magyar állam ellen;
  • a Magyar Helsinki Bizottság ellenezte és fellépett a déli határzárról szóló döntés ellen, nyílt levélben is tiltakozott ellene; máshol vezetőjük úgy fogalmazott, hogy "a bevándorlás nem egy káros jelenség";
  • a Magyar Helsinki Bizottság erőteljesen támadta a bevándorlásról szóló nemzeti konzultációt, amely fontos lehetőséget jelentett arra, hogy a magyarok elmondhassák a véleményüket a migrációról; arra kérték a magyar állampolgárokat, hogy üresen küldjék vissza a válaszborítékokat;
  • a Magyar Helsinki Bizottság internetes oldalt is indított a konzultáció ellen, "Bevándorló vagyok" néven;
  • a Magyar Helsinki Bizottság beszámolói alapján csak 2018-ban több, mint 114 millió forint támogatást kapott a Soros György által finanszírozott Nyílt Társadalom Alapítványoktól – arról a milliárdosról van szó, aki korábban azt szorgalmazta, hogy az Európai Unió fogadjon be egymillió bevándorlót évente;
  • Soros György a betelepítési kvóta mellett is érvelt, és úgy fogalmazott: terve megvalósításában a nemzeti határok jelentik az akadályt.

Mindez a magyar bíróságot arcpirító mód nem győzte meg, hogy semmi nincs rendben a Helsinki Bizottság háza táján.

Forrás: MTI; Vezetőkép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!