Pesti Srácok

Itt az Agrárminisztérium válasza az állatállományt tizedelő járványok megjelenésére (VIDEÓ)

Újabb források segíthetik az állattartó telepek korszerűsítését, amelyekkel kifejezetten az állategészségügyi nívó emelését kívánja elérni a szaktárca – jelentette be keddi videoüzenetében Nagy István. Az agárminiszter hangsúlyozza: az intézkedéstől a különböző járványok okozta állatbetegségek visszaszorítását és megelőzését várják.

– jelentette be kedden Nagy István. Az agrárminiszter videoüzenetében beszélt arról, hogy a közelmúltban több hír is megjelent az afrikai sertéspestis magyarországi megjelenésével és terjedésével kapcsolatban. Hozzátette: miközben a házisertés-állományt sikeresen védték meg, Ács és Létavértes településeken megjelent a madárinfluenza, amely a pulykák és kacsák állományában súlyos károkat okozott. Kiemelte: elengedhetetlenné vált az állattartó telepek állategészségügyi nívójának emelése, a vonatkozó rendszabályok szigorúbb betartatása. Nagy István hangsúlyozta: a járványos megbetegedések állattartó telepeken való megjelenésének kockázata számos elérhető technológia révén jelentősen csökkenthető, és ebben az Agrárminisztérium is segítséget kíván nyújtani. Emiatt a legveszélyeztetettebb sertés- és baromfiágazat számára 2020 március végéig újranyitják a telepkorszerűsítésre vonatkozó ágazati pályázati felhívásokat, a korábbi feltételek megtartásával, de célzottan a telepi járványügyi fejlesztésekre koncentrálva (kerítés létesítése, korszerűsítése, fertőtlenítő berendezések beszerzése stb.).

Forrás/videó: facebook.com; Vezetőkép: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!