Pesti Srácok

Dömötör Csaba: Valójában a Néppárt áll válaszút előtt

Dömötör Csaba: Valójában a Néppárt áll válaszút előtt

A Fidesz érdeke az európai megújulás, de ehhez a jobboldalnak is meg kell újulnia. Véget kell vetni az igazodási kényszer korszakának, mondta a Magyar Hírlapnak adott interjújában Dömötör Csaba. A belpolitikai helyzetről a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára úgy nyilatkozott, vitás ülésszakra számít, mivel az ellenzék újfajta megoldási javaslatok helyett, továbbra is folyamatos balhézással szeretne érvényesülni.

A Néppárttal való együttműködésről és az ellenzéki agitációs politizálásról beszélt a Magyar Hírlapnak Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára. A következő, február 20-án kezdődő uniós csúcsról szólva, amelynek egyik kiemelt témája lesz a 2027-ig szóló közös költségvetés, az országgyűlési képviselő elmondta: az erről szóló vitát alapvetően meghatározza a Brexit, a britek kilépésével ugyanis szűkül a mozgástér.

-fejtette ki Dömötör. Hozzátette, a magyar érdekek érvényesítése érdekében a kormány "elmegy a falig".

PestiSracok facebook image

A kelet-európai forráselvonások összefüggésben Dömötör utalt arra is, az úgynevezett jogállamisági mechanizmus is egy újabb eszköz, ami az Unió kevésbé gazdag országaitól igyekszik demokratikusnak tűnő köntösben forrásokat elvonni.

-tette hozzá.

A Néppártban maradás vagy kilépés kapcsán az államtitkár kifejtette, valójában az EPP áll válaszút előtt, el kellene végre döntenie, merre tovább.

-vélekedett Dömötör.

Belpolitika kapcsán többek közt a kormány Budapesthez való viszonyulásáról beszélt az államtitkár, amelynek kapcsán elmondta, ők a kinyújtott kéz politikáját képviselik, de kérdés, hogy van-e erre fogadókészség az ellenzéki oldalon. A politikus úgy vélekedett, hogy ez attól függ, hogy az új budapesti vezetők egyfajta harcállásnak fogják-e fel pozíciójukat, avagy együttműködési lehetőségnek.

-fűzte hozzá Dömötör Csaba.

A teljes interjú itt olvasható.

Forrás: Magyar Hírlap; Fotó:MTI/ Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!