Pesti Srácok

Memorandumot küldött Orbán a néppártnak

Memorandumot küldött Orbán a néppártnak

Orbán Viktor miniszterelnök memorandumot juttatott el az Európai Néppárt vezetésének a párt politikai stratégiájának megváltoztatása érdekében. Orbán leszögezte, hogy a néppárt folyamatosan balra tolódik, aminek hatására mára a genderideológia és a bevándorlás támogatását is kilátásba helyezi. Ez alapján a pártelnök-miniszterelnök a Fidesz felfüggesztése ellenére azon dolgozik, hogy az Európai Néppárton belül egy fordulat mehessen végbe, és a pártcsalád visszatérhessen eredeti kereszténydemokrata gyökereihez – számol be a magyarnemzet.hu.

A néppárt részére elküldött memorandumot a Fidesz külügyekért felelős alelnökeként Novák Katalin hozta nyilvánosságra saját közösségi oldalán. Az anyagban a miniszterelnök megállapítja, hogy az Európai Néppárt támogatottsága nagyot zuhant az utóbbi évtizedben, amit jól mutat az a tény is, hogy míg a múltban az uniós kormányfők közül 16-an tartoztak a pártcsalád színeihez, addig ez napjainkra 9 főre apadt csupán. Orbán Viktor ennek okát abban látja, hogy a néppárt centrista pártként kezdett viselkedni, eközben pedig mind jobban elfordult a keresztény jobboldaltól és kaput nyitott a baloldali ideológiáknak. Számon kérte a miniszterelnök a néppárton egykori arcélét adó elveit, így az antimarxizmust és antikommunizmust. Emlékezetes, hogy a szintén néppárti Jean-Claude Juncker például Marx-szobrot avatott és Fidel Castrót méltatta halálakor.

– olvasható a memorandumban a köntörfalazás nélküli helyzetértékelés.

PestiSracok facebook image

– jegyzi meg továbbá a miniszterelnök.

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.