Pesti Srácok

Memorandumot küldött Orbán a néppártnak

Memorandumot küldött Orbán a néppártnak

Orbán Viktor miniszterelnök memorandumot juttatott el az Európai Néppárt vezetésének a párt politikai stratégiájának megváltoztatása érdekében. Orbán leszögezte, hogy a néppárt folyamatosan balra tolódik, aminek hatására mára a genderideológia és a bevándorlás támogatását is kilátásba helyezi. Ez alapján a pártelnök-miniszterelnök a Fidesz felfüggesztése ellenére azon dolgozik, hogy az Európai Néppárton belül egy fordulat mehessen végbe, és a pártcsalád visszatérhessen eredeti kereszténydemokrata gyökereihez – számol be a magyarnemzet.hu.

A néppárt részére elküldött memorandumot a Fidesz külügyekért felelős alelnökeként Novák Katalin hozta nyilvánosságra saját közösségi oldalán. Az anyagban a miniszterelnök megállapítja, hogy az Európai Néppárt támogatottsága nagyot zuhant az utóbbi évtizedben, amit jól mutat az a tény is, hogy míg a múltban az uniós kormányfők közül 16-an tartoztak a pártcsalád színeihez, addig ez napjainkra 9 főre apadt csupán. Orbán Viktor ennek okát abban látja, hogy a néppárt centrista pártként kezdett viselkedni, eközben pedig mind jobban elfordult a keresztény jobboldaltól és kaput nyitott a baloldali ideológiáknak. Számon kérte a miniszterelnök a néppárton egykori arcélét adó elveit, így az antimarxizmust és antikommunizmust. Emlékezetes, hogy a szintén néppárti Jean-Claude Juncker például Marx-szobrot avatott és Fidel Castrót méltatta halálakor.

– olvasható a memorandumban a köntörfalazás nélküli helyzetértékelés.

PestiSracok facebook image

– jegyzi meg továbbá a miniszterelnök.

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!