Pesti Srácok

Németh Szilárd: a hivatalban lévő miniszterelnök meghívására jelentek meg a honvédség jelenlegi és volt vezetői

Németh Szilárd: a hivatalban lévő miniszterelnök meghívására jelentek meg a honvédség jelenlegi és volt vezetői

A hivatalban lévő miniszterelnök, Orbán Viktor meghívására vett részt a kormányfő vasárnapi évértékelőjén a Magyar Honvédség több egykori és jelenlegi vezetője - hangsúlyozta a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára kedden telefonon az MTI-nek.

Németh Szilárd ismét - ahogy korábban Facebook-oldalán is - köszönetét fejezte ki a Magyar Honvédség Parancsnokságának és volt vezérkari főnököknek, hogy "jelenlétükkel megtisztelték és emelték Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszédét". Az évértékelőt - emlékeztetett - immár 22. alkalommal, az 1995-ben Mádl Ferenc által alapított Magyar Polgári Együttműködési Egyesület, egy valódi civil szervezet rendezte. Orbán Viktor beszédét idézve azt mondta:

- jelentette ki vasárnap Orbán Viktor. Szintén a kormányfőt idézve Németh Szilárd hangsúlyozta: "jó katonákra és jó tisztekre van szükségünk. Mindenki láthatja: a Magyar Honvédség visszatért".

PestiSracok facebook image

- idézte Orbán Viktor szavait az államtitkár.

Mint ismert: kisebb hisztéria övezte Orbán Viktor évértékelőjét az ellenzéki pártok és a balliberális média részéről, amiért katonák is részt vettek a rendezvényen. Gyurcsány Ferenc pártja pedig annyira nem tudta feldolgozni a látottakat, hogy már a honvédelmi bizottság összehívását is kezdeményezi az ügyben.

Forrás: PS/MTI, fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!