Pesti Srácok

Vallási közösség megszüntetéséért indított pert az ügyészség

Vallási közösség megszüntetéséért indított pert az ügyészség

Perrel szüntetne meg egy vallási egyesületet a Somogy Megyei Főügyészség; a közösség volt vezetője időközben elrejtőzött a hatóságok elől – tájékoztatta a főügyészség az MTI-t.

Azt írták: az egy Kaposvár környéki községbe bejegyzett szervezet eredetileg egyházként jött létre, de valódi célja egy piaci alapon működő idősotthon fenntartása volt. Miután az egyházakról szóló törvény 2012. évi hatálybalépésével vallási tevékenységet végző egyesületté alakult át, és kiemelt állami normatív támogatásokat nem kapott, sem a szervezetet, sem az általa fenntartott intézményt nem működtette tovább. A szervezet ennek ellenére a mai napig vallási egyesületként szerepel a civil szervezetek nyilvántartásában, székhelyén azonban nem lelhető fel, képviselőjének megbízatása lejárt – tették hozzá. Az ügyészség kiemelte, hogy a Kaposvári Törvényszékhez benyújtott kereseti kérelemben a vallási egyesület megszűnésének megállapításán és a nyilvántartásból törlésén túl kényszer-végelszámolási eljárásra tett indítványt. Jelezte: a vallási közösség vagyona – a hitelezői igények kielégítése után – az állam tulajdonába kerül, és közcélú tevékenységre kell fordítani. Az ügyészség kitért arra is, hogy a közösség gazdálkodása átláthatatlan volt, több, mint kétszázmillió forint állami normatív támogatás felhasználását nem lehetett nyomon követni. Az egyesület volt vezetője ellen számvitel rendje megsértésének bűntette miatt eljárás indult, és mivel a férfi elrejtőzött a hatóságok elől, körözik.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Egyszerű, buta embereknek titulálja a választókat egy hangfelvételen Balatonalmádi jegyzője

Exkluzív 2022 március 7.
Egyszerű, buta embereknek titulálja a választókat egy nyilvánosságra került hangfelvételen Balatonalmádi alig két hete kinevezett jegyzője. A mindössze 25 másodperces hanganyag egy hacker által üzemeltetett online blogfelületen bukkant fel hétfőn délután, amit – a címzés szerint – több szerkesztőségnek is elküldtek. Az üzenetből az is kiderül, hogy több felvétel is létezik, ezek alapján pedig igencsak megkérdőjelezhető a helyi választási irodát is vezető Gáspár-Fekete Judit függetlensége, illetve az, hogy vajon miként lehet felelősséget vállalni az április 3-i választás szabályos lebonyolításáért...?

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.