Pesti Srácok

Fabio Rampelli, az olasz képviselőház alelnöke is nemzeti színű lobogóra cserélte az uniós zászlót (videóval)

Fogytán az olaszok türelme, országukat a szakadék szélére sodorta a koronavírus okozta krízis, északot a gyorsan terjedő kór sújtja, itt rengeteg a beteg, fájdalmasan sok a halálos áldozat, az egészségügyi rendszer az összeomlás szélén tántorog, míg délen leginkább a szegénység szedi áldozatait. Mindeközben az Európai Unió százmilliókat oszt Marokkónak vagy Tunéziának a Covid-19 elleni védekezésre és tétlenül nézi, ahogy összeomlik az unió egyik alapító tagállama - írja a Vadhajtások.

A vírus európai epicentrumává vált Olaszországban szedi leginkább a gyilkos kór áldozatait. A betegség leginkább az észak-olaszokat sújtja, Itália déli tájain a koronavírus okozta gazdasági válság miatt feszültek az emberek. Itt jóval több törékeny egzisztenciájú család él, közülük eddig többen a szürkegazdaságban lavíroztak és most, hogy hirtelen elapadt a jövedelemforrásuk egyre nagyobb az aggodalom körükben. Olaszország, az unió egyik alapító tagállama ma olyan, mint a háborús övezet, a közösségi oldalakon megszámlálhatatlanul sok tragikus helyzetjelentés érkezik tőlük. Brüsszel ingerküszöbét, azonban nem érik el az orvosok videóüzenetei, az olasz politikusok segélykérései, még ebben a nehéz időkben is más kontinenseken élőkért aggódnak a prominens uniós honatyák. A napokban az olasz kormányfő bejelentette, hogy az utolsó erejéig azért fog küzdeni, hogy az Európai Unió is méltó választ adjon a járvány teremtette kihívásra, emellett a költségvetésükből igyekeznek segíteni a rászorulók élelmiszer és gyógyszerellátását. Magukra hagyta az Európai Unió az olaszokat, akiket összekovácsolt a baj és egyre több településen cserélik nemzeti színű lobogóra az uniós zászlókat.Ehhez a mozgalomhoz csatlakozott Fabio Rampelli, az olasz képviselő ház alelnöke is, aki egy demonstratív videófelvételen, az uniós zászlót olasz lobogóra cserélni.

Forrás: Vadhajtások.hu,fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.