Pesti Srácok

Gyurcsány bekebelezi az ellenzéki összeborulást

Gyurcsány bekebelezi az ellenzéki összeborulást

Gyurcsány Ferenc pécsi sajtótájékoztatóján kijelentette: az ellenzéki oldal átalakult az utóbbi időben; vannak, akik megerősödtek, vannak, akik erőt veszítettek. A DK megerősödött, ma az ellenzék vezető pártja, de "akinek többsége van, nem biztos, hogy igaza van" – fogalmazott a DK elnöke, aki szerint egy közös ellenzéki listára van szükség a 2022-es választásokon.

– mondta Gyurcsány Ferenc szerdán, Pécsen. A DK elnöke pártja lakossági fórumán hangsúlyozta: az ellenzéki oldalon a "tűzzel játszik az, aki megengedi, hogy a választáson az ellenzék egymással is versengjen". Azt mondta: ha két listát állítana az ellenzék, akkor azzal a jelenlegi hatalom leváltására készülők megosztanák erőforrásaikat.

PestiSracok facebook image

– fejtette ki. A pártelnök azt mondta, tavaly ősszel felbomlott Magyarországon az úgynevezett centrális erőtér; addig az ellenzék megosztott volt, így a kormányfő és a kormánypárt "nyeregben érezhette magát". Gyurcsány Ferenc kijelentette: az ellenzéki oldal átalakult az utóbbi időben; vannak, akik megerősödtek, vannak, akik erőt veszítettek.

– fogalmazott, a kormánypártra utalva.

– tette hozzá Gyurcsány Ferenc.

Forrás: MTI; Fotó: facebook.com

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.