Pesti Srácok

Hét év fegyházbüntetésre ítéltek egy visszaeső kórházi tolvajt

Hét év fegyházbüntetésre ítéltek egy visszaeső kórházi tolvajt

Több rendbeli kifosztás és lopás miatt első fokon hét év fegyházbüntetésre ítélt az Esztergomi Járásbíróság egy többszörösen visszaeső férfit, aki kórházi betegektől is lopott – közölte a Tatabányai Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.

Sós Réka sajtótitkár tájékoztatása szerint az elkövető három különböző napon négy betegtől is pénzt lopott az esztergomi kórházban. Kihasználta a betegek távollétét, és egy védekezésre képtelen állapotban lévő, frissen műtött sértettet is meglopott 2009 tavaszán. A férfi később az esztergomi buszvégállomáson, egy padon alvó sértettől lopta el értékeit, majd egy esztergomi iskola portájáról kézitáskát vitt el. Az elkövető korábban négyszer volt büntetve, 2012-ben rablás miatt 8 év börtönre ítélték, amelyből 2018 végén szabadult, ezért különös visszaesőnek minősül. Az Esztergomi Járásbíróság a férfit több rendbeli kifosztás és lopás miatt 7 év fegyházbüntetésre és 94 880 forint vagyonelkobzásra ítélte. Mivel többszörös és különös visszaesőnek minősül, ezért feltételes szabadságra nem bocsátható. A megyei főügyészség helyettes sajtószóvivője, Horváth Sándor tájékoztatása szerint az elsőfokú ítélet ellen az ügyészség a fegyházbüntetés mértékének emeléséért, a vádlott és a védő enyhítésért jelentettek be fellebbezést. A bíróság a vádlott letartóztatását a másodfokú eljárás befejezéséig fenntartotta.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!