Pesti Srácok

Koronavírus: az otthon maradt gyermekeknek mesélnek a budapesti rendőrök (Videó!)

A Budapesti Rendőr-főkapitányság rendőrei a veszélyhelyzetre való tekintettel egy új kezdeményezéssel jelentkeznek a BRFK Facebook-oldalán „Mesél a rendőr” címmel – olvasható a police.hu-n.

A budapesti rendőrök munkájuk mellett is gondolnak a kicsikre és otthonmaradó szüleikre, ezért naponta jelentkeznek új és régi mesékkel, történetekkel. A rendőrök szabadidejükben, vagy munkájuk után könyvet ragadnak, a meséket mindennap délután a Budapesti Rendőr-főkapitányság Facebook-oldalán követhetik a gyerekek és persze a felnőttek is; hiszen a mesék kortalanok – írta honlapján a rendőrség.

Tudomásunk szerint a rendőrök önkéntesen, szabadidejükben vállalták a kezdeményezést, vannak, akik az ebédidejükben, illetve a 24 órás szolgálatuk lejárta után olvasnak mesét, mert ennyire fontosnak tartják ezt a kezdeményezést, amihez, úgy tudjuk, már az ORFK munkatársai és a Pest megyei rendőrök is csatlakoztak.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.