Pesti Srácok

Olaszországban kiabáló drón kergeti haza a karanténszegőket (Videóval)

Olaszországban kiabáló drón kergeti haza a karanténszegőket (Videóval)

Olaszországban már drónokat és mobiltelefonos nyomkövetést is bevetnek, hogy elcsípjék a karanténból kiszökdösőket és ezzel megfékezzék a rohamos mértékű újkoronavírus-fertőződéseket. A Mandiner a Euronewsra hivatkozva most azt írja: egy olasz polgármester járőröző drónt küld a karantént megsértő lakosok megfegyelmezésére, hangosbemondóval üvöltözve velük.

A vesztegzár bevezetése óta Olaszországban a rendőrség több, mint nyolcezer embert vett őrizetbe annak megszegése miatt. Az otthonelhagyás továbbra is csak rendkívül indokolt esetben lehetséges az érintett területeken, és a rendőrségnek meg kell bizonyosodnia arról is, hogy ha valaki elhagyta otthonát, azt létfontosságú okból tette-e. Aki lebukik, hogy megszegi a szabályozást, komoly pénzbüntetésre számíthat, illetve le is tartóztathatják. Lombardia kormányzója azt is külön kérte az olasz kormánytól, hogy küldjenek katonai segítséget, mert a rendőrség egyedül nem képes lefedni a teljes régiót és nem tudja eredményesen otthon tartani a lakosokat. Itt telefonos követést vezetnek be, hogy kövessék az olaszok mozgását a karantén-övezetekben.

A fenti videóban egy olasz város, Messina egyik drónja látható. A szerkezet a polgármester hangján üvölt rá az utcán kódorgókra: "Merre a f...ba járkálsz? Menj haza!!!"

Forrás: Mandiner/Euronews; Vezető kép: AP

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.