Pesti Srácok

Borrell: Köszönet illeti a visegrádi országokat a Líbiának biztosított támogatásért

Borrell: Köszönet illeti a visegrádi országokat a Líbiának biztosított támogatásért

Köszönet jár a visegrádi országoknak (V4) – Szlovákiának, Csehországnak, Lengyelország és Magyarországnak –, amiért 35 millió eurós támogatást ajánlottak fel Líbiának annak érdekében, hogy fejleszteni tudja egészségügyi felkészültségét a koronavírus okozta járvány elleni küzdelemben – jelentette ki az Európai Unió (EU) kül- és biztonságpolitikai főképviselője Brüsszelben, szerdán.

Josep Borrell az uniós tagállamok külügyminisztereinek videókonferenciáját követően tartott online sajtótájékoztatóján szomorúnak nevezte, hogy az összecsapások a járvány kitörése ellenére folytatódnak és fokozódnak az észak-afrikai országban. Kijelentette: azonnali tűzszünetre van szükség, és mihamarabb stabilizálni kell a líbiai helyzetet, ellenkező esetben a növekvő migrációs nyomás kockázatával kell számolni Európában.

– emelte ki.

PestiSracok facebook image

Portálunk már megírta, hogy Szijjártó Péter szerdai, online sajtótájékoztatóján beszámolt az aktuális uniós külügyminiszteri tanácsülésen elhangzottakról. Mint kiemelte, egyetértés mutatkozott abban, hogy Európa nem lehet biztonságos, amíg a szomszédos térségekben, Afrikában és a Nyugat-Balkánon súlyosbodik a válsághelyzet. Ugyanakkor elismeréssel szóltak a Visegrádi Négyek erőfeszítéseivel kapcsolatban, amelynek keretében 35 millió eurós támogatásban részesítették Líbiát, valamint hat nyugat-balkáni országot, hogy a maszkok és más védekezőeszközök révén a térség védekezési képessége fennmaradjon a migrációs nyomás ellenére.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!