Pesti Srácok

A koronavírusra hivatkozva vertek át időseket, őrizetbe vették őket

A Budapesti II. és III. Kerületi Ügyészség indítványozta, hogy a bíróság rendelje el annak a párosnak a letartóztatását, akik fertőtlenítés és a vírussal kapcsolatos más hamis ürügy révén jutottak be lakásokba, hogy onnan értékeket szerezzenek – írja az ügyészség a hivatalos oldalán.

A megalapozott gyanú szerint egy húszéves férfi 2020. március 27. és április 15. között, több fővárosi kerületben, négy időskorú sértettől szerzett meg csalárdul értékeket úgy, hogy a járványhelyzet miatt fertőtlenítésre és a koronavírust érintő egyéb kérdésekre hivatkozva bejutott az otthonukba. Három alkalommal egy huszonhét éves nő volt a társa, ékszereket és készpénzt zsákmányoltak. A Budapesti Rendőr-főkapitányság azonosította és elfogta a ,,trükkös” párost, akiket lopás és kifosztás miatt gyanúsítottként hallgatott ki, és előterjesztést tett a letartóztatásukra. A Budapesti II. és III. Kerületi Ügyészség – a bizonyítás megnehezítésének és a bűnismétlésnek a kizárása érdekében – indítványt tett a két gyanúsított letartóztatására. A kényszerintézkedés tárgyában a nyomozási bíró várhatóan a holnapi napon dönt. A Fővárosi Főügyészség felhívja a figyelmet, hogy a hatóságok továbbra sem engedik, hogy a járványhelyzeten nyerészkedő, másokat, különösen időseket megtévesztő személyek cselekményei – a törvényi feltételek fennállása esetén – büntetőjogi következmények nélkül maradjanak.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!