Pesti Srácok

Dél-koreai szakértők szerint az újratesztelt gyógyultaknál a vírusmaradványok okoznak pozitív eredményt

Dél-koreai szakértők szerint az újratesztelt gyógyultaknál a vírusmaradványok okoznak pozitív eredményt

Ártalmatlan vírusmaradványok okozhatják, hogy a koronavírus okozta Covid-19 betegségből már meggyógyult pácienseket újratesztelve pozitív eredmény születik – közölték szerdán dél-koreai egészségügyi szakértők.

A helyi közegészségügyi és járványügyi központ tájékoztatása szerint keddig kétszázhetvenhét olyan páciens volt az országban, aki korábban koronavírusos volt, már meggyógyult, de újratesztelték, és ismét pozitív eredményt mutatott a szűrés. A dél-koreai járványügyi központi klinikai bizottsága a fentiekre reagálva közleményt adott ki, miszerint már nincs élő vírus ezeknek az embereknek a szervezetében. Ezzel a bizottság is cáfolja azt a korábbi állítást, hogy a vírus újra aktívvá válhat, és fertőző lehet a meggyógyult szervezetben. Az újabb teszt csak vírusmaradványokat mutat ki – tették hozzá. Dél-Koreában most általánosan a PCR-tesztet használják a SARS-CoV-2 kimutatására, amely a vírus genetikai kódját tartalmazó ribonukleinsavat (RNS) érzékeli a páciensekből vett mintákban. Ez a teszt olyan érzékeny, hogy a legapróbb RNS-darabokat is megtalálja a sejtekben jóval azután, hogy a beteg meggyógyult, és a vírus már nem aktív. A SARS-CoV-2 vírus nem is tud újra aktiválódni, erre csak olyan vírus képes, amely krónikus fertőzést okoz, mint például a HIV vagy a Hepatitis B – olvasható a bizottság közleményében.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/EFE/Joedson Alves

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Ki a faszom az a Szabó Pál?" - Az Echo Tv-ben lepleződött le a momentumos stílus

Magyar ugar 2017 március 10.
Élő adásban káromkodott, "kiafaszomozott" Soproni Tamás, a Momentum Mozgalom alelnöke, amikor tegnap az Echo Tv Napi Aktuális című műsorában vendégeskedett. Földi-Kovács Andrea műsorvezető gyakorlatilag a sarokba szorította Sopronit, akinek többször is az arcára fagyott a mosoly. Földi-Kovács Andrea kérdésére Soproni leszögezte, a Momentum nem fog bocsánatot kérni a vidékiektől, amiért párttagjuk, Mécs Imre egykori SZDSZ-es képviselő fia, Mécs János trágár írásban arról értekezett, hogy rühelli a vidékieket. Soproni szerint nincs miért magyarázkodniuk. Földi-Kovács Andrea a Momentum által korholt, leváltandó politikai elithez fűződő korábbi kapcsolatairól, valamint az új pártot mozgató, öreg kommunista háttéremberekről is kérdezte a Momentum alelnökét. Továbbra sem egyértelmű, hogy miből finanszírozza a mozgalom a működését és tevékenységét, valamint, hogy mit is akarnak valójában, hiszen az értékrendjüket firtató kérdésekre változatlanul gumifogalmakkal dobálóznak.