Pesti Srácok

Franciaországban 24 ezer fölé emelkedett a halottak száma, de enyhül a nyomás a kórházakon

null

A francia egészségügyi minisztérium szerda esti összesítése szerint Franciaországban 24 ezer fölé emelkedett a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma, de napról napra egyre nagyobb mértékben csökken a kórházi betegek száma.

Az elmúlt 24 órában 427-tel, 24 087-re emelkedett a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma az előző napi 367-hez képest. Kórházban 243-an hunytak el a fertőzés következtében az elmúlt 24 órában a keddi 313 után, és ezzel 15 053-ra emelkedett a kórházi halottak száma. Az idősotthonokból és a szociális intézményekből – ahol a járvány kezdete óta 9034-en haltak meg – 184 új halálesetet jelentettek az előző napi 54 után. A kórházakba szerdán még mindig 1070 új beteg érkezett, de összességében a kórházban kezeltek száma 650-tel, 26 834-re csökkent, miután egyre többen távoznak gyógyultan. Az intenzív osztályokon pedig immáron harmadik hete napról napra csökken a súlyos betegek száma; az elmúlt 24 órában 110-zel, 4207-re. A járvány kezdete több, mint 90 ezren szorultak kórházi ellátására, közülük 15 500-an kerültek lélegeztetőgépre.

Egy nappal azután, hogy a nemzetgyűlés megszavazta a karantén utáni kormánystratégiát, amely május 11-én váltja fel a jelenlegi kijárási korlátozásokat, az Odoxa közvélemény-kutatóintézet reprezentatív felmérése – amelyet a Le Figaro című napilap közölt – azt mutatja, hogy a franciák 45 százaléka túl gyorsnak, 15 százaléka viszont túl lassúnak ítéli meg a fokozatos enyhítéseket, és csak 40 százalék találja megfelelőnek az egyéni felelősségre a jövőben jobban támaszkodó, újfajta intézkedéseket.

A francia kormány szerdán jelezte, hogy elfogadja és tanulmányozza annak a negyven kormánypárti képviselőnek a javaslatát, akik indítványozták, hogy a Covid-19 fertőzésben elhunyt egészségügyi dolgozók gyerekeit nyilvánítsák a nemzet árváinak, akiket az elesett katonák gyerekeihez hasonlóan egyebek mellett olyan konkrét állami juttatások illetnének meg, mint megélhetési támogatás vagy ingyenes oktatás. Az AFP francia hírügynökség összesítése szerint a járvány kezdete óta legalább 25 egészségügyi dolgozó vesztette életét a Covid-19 fertőzésben.

PestiSracok facebook image

Muriel Pénicaud munkaügyi miniszter közben azt közölte, hogy a magánszektorban dolgozók közül már 11,3 millióan kapnak jövedelem-kiegészítést az államtól annak érdekében, hogy a munkahelyük ne szűnjön meg a kijárási korlátozások idején. Az állami védőhálót 890 ezer vállalkozás igényelte a teljes vagy részleges kényszer-szabadságra küldött munkavállalói részére, azaz a magánszektorban foglalkoztatottak több, mint felének vállalta át az állam a fizetése bruttó 70 százalékát. Az intézkedés május végéig mintegy 24 milliárd euróba kerül a francia államkasszának.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/EPA/Cugnot Mathieu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.