Pesti Srácok

Jogszabályi kibúvóval működött bejelentés nélkül két idősotthon Érden

Jogszabályi kibúvóval működött bejelentés nélkül két idősotthon Érden

Rendőri kísérettel ment ellenőrizni Érd városi jegyzője azt a két idősotthont, amelynek létezéséről egy újságcikkből szerzett tudomást a város önkormányzata. A város határában két idősotthon működik, ahol valószínűleg haláleset is történt az elterjedt vírusfertőzés miatt. A lakók közül többen köhögéssel küszködnek, de mégsem végezték el rajtuk a vírustesztet.

A szombat esti RTL Híradó szerint a két magánkézben lévő otthonban összesen hetven idős ember él. Csőzik László ( LMP-Jobbik-DK-Momentum-MSZP-CÉL-Mindenki Magyarországa-Párbeszéd-MLP) polgármester a híradónak azt mondta, hogy az intézmények nem rendelkeztek hivatalos működési engedéllyel, bejelentés alapján úgy tudják, hogy az épületekben koronavírus fertőzés üthette fel a fejét. A polgármester hatósági ellenőrzést rendelt el a két ingatlanban, és felkérte a tiszti főorvost, hogy a jelentős járványügyi kockázatot jelentő működést szüntesse meg – írta a 24.hu.

Az RTL megkeresésére a két idősotthon fenntartója írásban cáfolta a vírusgyanút, állítása szerint az elhunyt lakók halotti bizonyítványán szerepel a halál valódi oka. Azt ígérte, hogy a dokumentumokat elküldi a tisztifőorvosnak is. Csőzik László a Pest megyei Kormány Hivatalt is értesítette, mert szerinte a két ingatlanban úgy működött idősotthon, hogy azokat a törvényi kötelezettség ellenére nem jelentették be.

Az RTL kérdésére a fenntartó azt mondta, hogy nekik nem is kellett bejelenteni az intézményeket, mert azok nem a jogszabályokban leírt idősotthonként, hanem nyugdíjasházként működnek, ezekre nem vonatkoznak a szigorú előírások. A híradó megkereste az Emberi Erőforrások Minisztériumát is, ahol megerősítették az állítást, azt írták, hogy a nyugdíjasház olyan, mint bármely társasház, és nem ellenőrzik a működésüket.

PestiSracok facebook image

Forrás, fotó: 24.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!