Pesti Srácok

Az ügyészség börtönben tartaná Sztojka Ivánt, de bűntársai egyelőre szabadlábon garázdálkodhatnak

Az ügyészség börtönben tartaná Sztojka Ivánt, de bűntársai egyelőre szabadlábon garázdálkodhatnak

A Fejér Megyei Főügyészség kizsákmányolás céljából elkövetett emberkereskedelem bűntette és más bűncselekmény miatt indítványozta a Cozma-gyilkosság vádlottjaként hírhedté vált Sztojka Iván letartóztatásának a meghosszabbítását – derül ki az ügyészség csütörtöki közleményéből.

Az ügyészség szerint Sztojka

Ahogy arról pár napja beszámoltunk, a börtönben azóta nevet változtató Sztojkát emberkereskedelemmel gyanúsították meg, miután a gyanú szerint 2019 márciusa és nyara között prostitúcióra bírt rá egy dunaújvárosi nőt, akitől a bevételét elvette és abból fedezte saját életvitelét. A rettegett enyingi férfi és három társa ellen korábban kerítés és kitartottság miatt indult eljárás, ám Sztojka esetében a kerítést hétfőn átminősítették kizsákmányolás céljából elkövetett emberkereskedelemre.

PestiSracok facebook image

Úgy tudjuk, Sztojka Iván társai (őket bűnsegédlettel gyanúsítják) ügyében korábban nem is indítványozták a letartóztatás elrendelését, így ők azóta sincsenek börtönben.

Sztojka Iván a Cozma-gyilkosság harmadrendű vádlottjaként vált hírhedtté. Az MKB Veszprém és a román kézilabda-válogatott kiváló játékosát 2009. február 8-án gyilkolták meg (részletek itt). A férfi végül tizenhárom évet kapott, ám 2018 nyarán kedvezménnyel szabadulhatott. Sztojka kiszabadulásával összefüggésben a Szombathelyi Törvényszék sajtóközleményt is kiadott, amiben megmagyarázták, miért engedték ki idő előtt a rettegett enyingi bűnbanda egyik tagját. A bíróság szerint Sztojka “társadalomba való reintegrációja megfelelő”. Vettük észre…

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!