Pesti Srácok

Matolcsy György: sorsfordító év 2020

Matolcsy György: sorsfordító év 2020

Sorsfordító év 2020, akárcsak 1956 volt, akkor a szabadság, most a biztonság felé fordul az emberiség. Felértékelődik a biztonság, mint érték és leértékelődik a szabadosság, a túlhajtott individualizmus - véli Matolcsy György jegybankelnök, aki hétfőn megjelent írásában azt is hangsúlyozza, hogy a szabadság és a biztonság összetartozik.

A Növekedés.hu-n megjelent írásában Matolcsy György kifejti: mindkét évben szinte megállt a régi világ; 1956-ban a magyar forradalommal, illetve a szuezi válsággal elindult az a kettős folyamat, amelynek végén megszűnt a keleti szovjet birodalom, és felbomlottak a nyugati gyarmatbirodalmak. 2020-ban pedig a koronavírus szinte leállította a világot.

- jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank elnöke.

PestiSracok facebook image

A változás már azonosítható folyamatai közül kiemeli, hogy felértékelődik a biztonság, mint érték és leértékelődik a szabadosság, a túlhajtott individualizmus. Megerősödnek a közösségek, felértékelődik a védelmet nyújtó állam, a segítő közösségi összefogások, a közösségi önszabályozás. Felértékelődik a munka, a biztonságos munkahely, a pénzügyi tartalék és a biztonságos befektetés, egyben rugalmassá válik a munkaerőpiac és a munka világa, ahol megerősödik az egyéni szabadság, mert egybeesik a biztonság új felfogásával - sorolta.

- fogalmazott Matolcsy.

Ugyancsak az azonosított folyamatok között említette az egészségügyi rendszer megújulását, az egészséges életmód, a megelőzés felértékelődésével. Az oktatásban a fő változás szerinte a kiscsoportos és a digitális oktatás általánossá válása. Végül azt írta: a kisebbségek sajátos élethelyzetére építve minden országban biztonságukat megerősítő programok lépnek életbe.

Forrás: MTI/Fotó:MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!