Pesti Srácok

Nyílt levélben kéri a Századvég az EB-t a hatékony Facebook-szabályozás megalkotására

Nyílt levélben kéri a Századvég az EB-t a hatékony Facebook-szabályozás megalkotására

Nyílt levelet írt a Századvég Alapítvány Margrethe Vestager, az Európai Bizottság (EB) ügyvezető alelnöke, a Digitális korra felkészült Európa szakterületért felelős biztosa és Didier Reynders, az EB jogérvényesülésért felelős biztosa részére a hatékony Facebook-szabályozás megteremtése érdekében.

A dokumentumban – amit szerdán közöltek az MTI-vel – az áll: levelüket a Facebook, valamint a hozzá hasonló működési elvű bigtech médiavállalatok jelentette közösségi és egyéni kihívások elleni küzdelem jegyében fogalmazták meg.

– hangsúlyozták. Ezért azt kérik, hogy az EB és az illetékes EU-s szakpolitikusok tegyenek új, szigorúbb javaslatokat – a nemzetállamokkal együttműködésben – a közösségi médiaóriások jelentette kihívások mielőbbi hathatós kezelése és az európai polgárok védelme érdekében.

PestiSracok facebook image

Álláspontjuk szerint a Facebook és a hozzá hasonló cégek méretük, befolyásuk és technikai lehetőségeik miatt kvázi monopóliumokat hoznak létre, és olyan információs "felségterületeket", amelyeket ma már szinte lehetetlen megregulázni a nemzeti, állami jogszabályok révén. Úgy vélik, hogy az EU-ban 2018. május 25-én hatályba lépett általános adatvédelmi rendelet (General Data Protection Regulation, GDPR) láthatóan nem tud mit kezdeni a Facebookkal és társaival. Emlékeztettek: az EU kizárólagos jogalkotási hatáskört képvisel a közös piacra vonatkozó versenyszabályok, bizonyos feltételek mellett a kereskedelem és a nemzetközi megállapodások szabályozásában, ugyanakkor a fogyasztóvédelem, a polgárok biztonságának és alapvető jogainak érvényesülése érdekében a tagállamokkal együttműködésben alkot közösségi szabályokat.

– áll a Századvég Alapítvány nyílt levelében.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!