Pesti Srácok

Orbán Viktor: hosszú utat tettem meg, hogy ki tudjam mondani, hívő, keresztény ember vagyok

Orbán Viktor: hosszú utat tettem meg, hogy ki tudjam mondani, hívő, keresztény ember vagyok

Hosszú hetek után ismét kinyílhatnak a templomkapuk a hívek előtt. Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délelőtt Facebook-oldalán közzétett fotókon mutatta meg azt a templomot, amelyben megkeresztelték.

Orbán Viktor a járványveszély kihirdetésének 67. napján közzétett bejegyzésében arról írt, hogy vidéken látogathatók az istentiszteletek. A miniszterelnök annak a templomnak a fotóját is bemutatta, ahol őt keresztelték meg.

Mint ismert, a kormányfő tegnap jelentette be, hogy hétfőtől az egész országban megszűnnek a kijárási korlátozások, ugyanakkor védelmi intézkedések továbbra is érvényben lesznek, ez alapján pedig istentisztelet és mise, valamint a polgári házasságkötés is megtartható. Orbán Viktor a közösségi oldalán képekben mutatta be azt az alcsútdobozi templomot, amelyben megkeresztelték. Az alcsútdobozi klasszikus hagymasisakos, késő barokk stílusú templom 1788-ban épült. A miniszterelnök számára fontos a keresztény hit és annak védelmezése. A 2006-ban megjelent Mélység és magasság című interjúkötetben minderről úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

A miniszterelnök a kötetben arról is beszélt, miként éli meg a hitét, hogyan vált keresztény emberré.

Orbán Viktor politikusként is kiáll a kereszténység védelmében, és választási győzelmét követően is Istennek adott dicsőséget annak eredményéért. A világsajtót pedig az a fotó járta körbe, melyet "Higgy, remélj, szeress!" címmel posztolt a miniszterelök a nemzetközi hírű prédikátorral, motivációs trénerrel, Nick Vujiciccal, amelyen együtt imádkoznak, ennek a miniszterelnök a Soli Deo gloria (Egyedül Istené a dicsőség) címet adta.

Forrás: Facebook/Ripost; Kiemelt kép: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!