Pesti Srácok

Újabb gazdaságvédelmi intézkedés: 150 milliárd forint értékű kötvényt bocsáthatnak ki a bankok

Újabb gazdaságvédelmi intézkedés: 150 milliárd forint értékű kötvényt bocsáthatnak ki a bankok

Újabb gazdaságvédelmi intézkedésként 150 milliárd forint értékű kötvényt bocsáthatnak ki a bankok – közölte a Pénzügyminisztérium csütörtökön. A Magyar Közlönyben megjelent a kormány legújabb gazdaságvédelmi intézkedése, amely amellett, hogy közvetve segíti a bajba jutott családokat és cégeket, a pénzügyi közvetítő rendszer stabilitásának további erősödését is biztosítja – írták.

A pénteken hatályba lépő kormányrendelet szerint összességében legfeljebb 150 milliárd forint értékű kötvényt bocsáthatnak ki a pénzintézetek. A közlemény szerint a régióban a magyar bankrendszer az egyik legstabilabb és legszilárdabb rendszer. Az elmúlt év az egyik legeredményesebb éve volt az országban működő pénzintézeteknek. A magyarországi bankszektor egyre stabilabb működését biztosítja a most megjelent kormányrendelet, amely az Európai Unió szabályozásának megfelelően kötvény kibocsátását teszi lehetővé a hitelintézetek részére. A kötvény kibocsátáskori futamideje legfeljebb hét év lehet, a keretösszege pedig összesen legfeljebb 150 milliárd forint. A kötvényeket a magyar állam vásárolja meg, ha a kibocsátás körülményei megfelelnek a kormányrendeletben foglalt szigorú követelményeknek, így például a hitelintézet jelenlegi és jövőbeni fizetőképességének biztosítottnak kell lennie. A kötvény csak a koronavírus-járvány okozta károkra használható fel, a korábban keletkezett veszteségek finanszírozására nem. Az elővigyázatossági szempontból kibocsátott kötvény, amelynek összege bankonként legfeljebb 50 milliárd forint lehet, megerősíti az igénybevevő intézet tőkehelyzetét és hitelezési kapacitását. A Magyar Nemzeti Bank (MNB), mint felügyeleti szerv vizsgálja meg a hitelintézetek kötvénykibocsátásra irányuló kérelmét. Az intézkedés célja a koronavírus-világjárványnak a hitelintézeteket érintő hátrányos hatásainak a megelőzése, enyhítése mellett az is, hogy segítse a bajba jutott családokat, cégeket. A koronavírus-járvány következő szakaszában, a gazdaság élénkítésében jelentős feladat hárul a bankokra. A pénzintézeteknek folytatniuk kell a hitelezést, ami hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország a lehető leghamarabb kilábaljon a COVID-19 okozta gazdasági válságból, és az EU egyik legnagyobb gazdasági növekedésével bíró tagállama legyen – olvasható a közleményben.

Forrás: MTI; Vezető kép: Ma7

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.