Pesti Srácok

Arató szerint a kormány kifosztotta az önkormányzatokat, akkor is, ha nem

Arató szerint a kormány kifosztotta az önkormányzatokat, akkor is, ha nem

Dörgedelmes közleményt adott ki a Demokratikus Koalíció arról, hogy a kormány "kivérezteti" az önkormányzatokat, mindebben pedig partnere is akad, méghozzá a "fideszes" Alkotmánybíróság személyében. Az "önkormányzatok kivéreztetése-szlogen" azonban nem kicsit sántít, a jövő évi költségvetés ugyanis több pénzt juttat a településeknek, mint az idei, az ellenzék szerint azonban a stabilitás és a növekedés csak egy burzsoá trükk.

A fideszes Alkotmánybíróság gyáva módon legitimálta az önkormányzatok megsarcolását - minderről a DK-s Arató Gergely juttatott el az MTI-hez egy igen érdekes közleményt. Ismert, az ellenzék már hetek óta a jövő évi költségvetés önkormányzatoknak juttatott forrásait támadja, amiért szerintük az nem rendel elegendő forrást a településeknek. A valóság ezzel szemben viszont az, hogy nagyságrendileg 16 százalékkal több forrás jut az önkormányzatoknak, mint idén. Arató Gergely szerint azonban ez akkor is kivéreztetés, ha nem. A DK-s politikus közleményben tudatta: a kormány kihasználta a járványhelyzetet és kifosztotta az önkormányzatokat, mindezt pedig az Alkotmánybíróság segítségével legitimálta.

-írja Arató, aki azt is közli, hogy 2022-ben "visszaveszik az országot". Szavai szerint:

PestiSracok facebook image

A Demokratikus Koalíció politikusa végül nem kis magabiztosságról tanúbizonyságot téve azt is kijelenti, hogy 2022-ben "visszaveszik az országot", majd helyreállítják a jogállamot.

A közlemény arra azonban nem tér ki, hogy ezt miként is kívánja megvalósítani a Gyurcsány-párt, akiknek a 2018-as parlamenti küszöb megugrása is komoly nehézséget okozott.

Forrás: MTI; Fotó:MTI/Soós Lajos

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!