Pesti Srácok

Erőszakhullám tört ki Chicagóban: 78 lövés, 11 halott, köztük 4 gyermek

Erőszakhullám tört ki Chicagóban: 78 lövés, 11 halott, köztük 4 gyermek

Mindez egyetlen hétvége termése az amerikai nagyvárosban – írta meg az ABC7 Chicago cikke alapján a Mandiner. A lövések péntek délután hat óra és vasárnap éjfél között dördültek el. A gyilkos erőszak aztán hétfőn délután is folytatódott, amikor is két nőt lőttek le a 86. utca környékén.

A lövöldözések körülményeit és a helyszíneket jelenleg is vizsgálják – közölte a rendőrség. Egy három éves kislány ugyancsak megsérült hétfőn. Folytatódott tehát a tragikus hétvége, amikor is legalább négy kiskorú esett lövöldözések áldozatául, köztük egy három éves kisfiú és egy tizenöt éves lány, aki épp tévét nézett, amikor a gyilkos lövedék berepült a nappali ablakán.

A chicagói rendőrség főfelügyelője, David Brown szerint négy fő okot lehet megnevezni az erőszak hátterében: a bandákat, a fegyvereket, a drogot és azt, hogy az elkövetők általában kevés időt töltenek a börtönökben – közölte a ABC7 Chicago.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner / Fotó: MTI

Ajánljuk még

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.