Pesti Srácok

Ismét nő a fertőzöttek száma a Nyugat-Balkánon

Ismét nő a fertőzöttek száma a Nyugat-Balkánon

Újra nagyobb számban nő a koronavírus-fertőzöttek száma a nyugat-balkáni országokban, aminek okát a járványügyi szakemberek a lazuló fegyelemben látják.

Szerbiában csütörtökről péntekre 12 031-ről 12 102-re emelkedett az igazolt fertőzöttek száma. Az Aleksandar Vucic szerb elnök által vezetett Szerb Haladó Párt példáját követve mások is lemondták kampányrendezvényeiket a koronavírus-járvány veszélye miatt, míg az ellenzék inkább a június 21-i általános választások elhalasztását követeli.

Koszovóban egy nap alatt 1298-ról 1326-ra nőtt a nyilvántartásba vett fertőzöttek száma. Pristinában is megnőtt a fertőzöttek száma. A helyi közegészségügyi intézet vezetője szerint ez azért történt, mert május 4-én feloldották a legtöbb korlátozást, és az emberek tömeges rendezvényeket szerveztek, ahol nem tartották be az elővigyázatossági előírásokat.

Észak-Macedóniában az utóbbi 24 órában 3364-ről 3538-ra nőtt a regisztrált fertőzöttek száma. A pártok közötti egyet nem értés elsimítása érdekében az ország államfője pénteken rendkívüli sajtótájékoztató keretében közli, hogyan döntött a korábban áprilisra tervezett, majd a koronavírus-járvány miatt elhalasztott parlamenti választások új időpontjáról, és azt is elmondja, meghosszabbítják-e újra a vasárnap véget érő szükségállapotot.

PestiSracok facebook image

Bosznia-Hercegovinában péntekre 2781-ről 2866-ra emelkedett az azonosított fertőzöttek száma. Járványügyi szakértők az elővigyázatossági intézkedések betartására figyelmeztettek, a lazuló fegyelem miatt ugyanis nap, mint nap egyre több új fertőzöttet regisztrálnak az országban.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!