Pesti Srácok

Kicsattant az egészségtől – állítják a 37 éves férfiről, aki kedden halt meg koronavírusban

Kicsattant az egészségtől – állítják a 37 éves férfiről, aki kedden halt meg koronavírusban

M. Zsolt az oroszlányi Wescast Autóipari Zrt.-nél dolgozott műszakvezetőként. A férfit kollégái életvidám, jólelkű, segítőkész embernek ismerték meg, akire mindig lehetett számítani.

Egyik kollégája azt állította, hogy az elhunyt férfi egy igazi mókamester volt, imádott mindenből viccet csinálni. Persze, ha a munkáról volt szó, nem tűrte a hanyagságot, mindig a maximumot követelte meg a beosztottaktól és magától is.

– közölte. Az elhunyt férfi ismerőse szerint Zsolt pár nappal korábban nem ment dolgozni, mert hőemelkedése volt; nem akart másokat megfertőzni, amennyiben elkapta a vírust. Otthon maradt, telefonon tartotta a kapcsolatot a mentőkkel, megcsinálták nála a tesztet, másnap meghalt.

PestiSracok facebook image

– mesélte egy másik ismerőse. M. Zsolt egy kolléganőjével élt együtt, a családja összetört. A Blikk úgy tudja, hogy a cég tulajdonosának, a Bohong csoportnak a kínai Csengtu városában van a központja; négy technikus akkor is kint tartózkodott, amikor Vuhanban kitört a járvány. Őket akkor a Külügyminisztérium Magyarországra hozta haza. A vállalat április 15. és május 11. között teljesen leállt, aztán újraindult a termelés. A férfi halálának ügyében elkezdődtek a tesztelések, karantént azonban csak az első pozitív mintánál rendelnek el.

Forrás és kiemelt kép: Blikk

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!