Pesti Srácok

Kurd és török tüntetők csaptak össze Bécs belvárosában

Kurd és török tüntetők csaptak össze Bécs belvárosában

Az elmúlt napokban több összetűzés is volt az osztrák főváros 10. kerületében. A Favoriten nevű városrészben szerdán este gyűltek össze az ott élő kurdok, akik ellen utcára vonultak az Ausztriában élő török kisebbség tagjai is, a két fél között pedig zavargás tört ki.

Ellepték az internetet azok a felvételek, amelyeken látni, hogy a rendőröknek is nehéz dolguk volt akkor, amikor szét akarták választani az egymással verekedő törököket és kurdokat. A helyzet annyira komoly volt, hogy a különleges erőket is a helyszínre vezényelték. A bevetési csoport mellett még több tucat rendőr is a helyszínen volt, valamint az eseményeket helikopterről is követték. A tüntetők között az osztrák hadsereg fegyveres egységeinek egy tagja is jelen volt, aki egyenruhát viselt, emiatt a katonai rendőrség is kiment. A hivatalos adatok szerint egy ember sérült meg, a valós szám ennél azonban jóval magasabb lehet. A rendőrök végül hat tüntetőt állítottak elő. A Favoriten kerületben az ott élők 43 százaléka bevándorló vagy azok leszármazottja.

Paul Eidenberger, a rendőrség szóvivője elmondta, hogy a tüntetéssorozat csütörtök este egy darabig békésen folyt, a megmozdulást a kurd lakosság és a radikális baloldali, rendbontó Antifa szervezte, amely a közösségi oldalán azt írta, hogy több száz "török fasiszta" támadta meg őket; azt állították, hogy az attak mögött a "Szürke Farkasok" nevű szervezet áll. Csütörtök este egy török kézben lévő kocsmát is megtámadtak Bécsben, ott zászlórudakkal estek egymásnak a tüntetők. A szóvivő megerősítette, hogy az utcai zavargások következtében jelentős anyagi kár keletkezett, több utca tele volt üveggel, mivel a demonstrálók kitörték a parkoló autók ablakait. Csütörtök este az egyik rendőr is megsérült, neki az ujja tört el.

PestiSracok facebook image

Forrás: OE24

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!