Pesti Srácok

Kurd és török tüntetők csaptak össze Bécs belvárosában

Kurd és török tüntetők csaptak össze Bécs belvárosában

Az elmúlt napokban több összetűzés is volt az osztrák főváros 10. kerületében. A Favoriten nevű városrészben szerdán este gyűltek össze az ott élő kurdok, akik ellen utcára vonultak az Ausztriában élő török kisebbség tagjai is, a két fél között pedig zavargás tört ki.

Ellepték az internetet azok a felvételek, amelyeken látni, hogy a rendőröknek is nehéz dolguk volt akkor, amikor szét akarták választani az egymással verekedő törököket és kurdokat. A helyzet annyira komoly volt, hogy a különleges erőket is a helyszínre vezényelték. A bevetési csoport mellett még több tucat rendőr is a helyszínen volt, valamint az eseményeket helikopterről is követték. A tüntetők között az osztrák hadsereg fegyveres egységeinek egy tagja is jelen volt, aki egyenruhát viselt, emiatt a katonai rendőrség is kiment. A hivatalos adatok szerint egy ember sérült meg, a valós szám ennél azonban jóval magasabb lehet. A rendőrök végül hat tüntetőt állítottak elő. A Favoriten kerületben az ott élők 43 százaléka bevándorló vagy azok leszármazottja.

Paul Eidenberger, a rendőrség szóvivője elmondta, hogy a tüntetéssorozat csütörtök este egy darabig békésen folyt, a megmozdulást a kurd lakosság és a radikális baloldali, rendbontó Antifa szervezte, amely a közösségi oldalán azt írta, hogy több száz "török fasiszta" támadta meg őket; azt állították, hogy az attak mögött a "Szürke Farkasok" nevű szervezet áll. Csütörtök este egy török kézben lévő kocsmát is megtámadtak Bécsben, ott zászlórudakkal estek egymásnak a tüntetők. A szóvivő megerősítette, hogy az utcai zavargások következtében jelentős anyagi kár keletkezett, több utca tele volt üveggel, mivel a demonstrálók kitörték a parkoló autók ablakait. Csütörtök este az egyik rendőr is megsérült, neki az ujja tört el.

PestiSracok facebook image

Forrás: OE24

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.